„W CIĄŻY – W FORMIE!“ – Warsztaty dla Kobiet

  mamyplany2 ulotka Net

  „MAMY plany na rozwój!“ zapraszają na drugie warszaty z CYKLU KOBIECEGO: „W CIĄŻY – W FORMIE!“

  CYKL KOBIECY to kameralne spotkania z ekspertami, wiedzą, pięknem i… niespodzianką. Program warsztatów, wykładów i prezentacji otwarty jest na tematy inspirujące i motywujące wszystkie kobiety, w których drzemią pokłady energii, do działań kreatywnych i korzystnych dla nich samych.

  ZIABAQLU, Instytut Dermika Salon&Spa i FikuMikuCafé, wychodzą naprzeciw MAMOM, które często w nowej roli życiowej czują się osamotnione ze swoimi odczuciami, pragnieniami czy problemami, potrzebują wsparcia oraz budującego dialogu z innymi kobietami. „MAMY plany“, to również mała społeczność, integrująca MAMY wokół tego, co dla nich jest najważniejsze.

  Tematem drugiego spotkania, które odbędzie się 9-ego marca w FikuMikuCafé , będzie pielęgnacja ciała w okresie ciąży i sposoby na utrzymanie formy, zarówno w czasie tych szczególnych dziewięciu miesiący, jak i po porodzie. Gościem specjalnym będzie top modelka, mama – Kamila Szczawińska.

  Z okazji przypadającego dzień wcześniej Święta Kobiet warsztaty „W ciąży – w formie!“ są bezpłatne. Ponieważ ilość miejsc jest ograniczona (maks. 20 miejsc), prosimy zainteresowane uczestniczki o wcześniejsze zapisy: [email protected] Zapraszamy z dziećmi. FikuMikuCafé to miejsce wymyślne specjalnie dla nich!

  Na zakończenie każda uczestniczka warsztatów otrzyma atrakcyjne prezenty i bony rabatowe.

  Akcję „Mamy plany na rozwój” wspiera: Polsat Cafe, M jak Mama, www.polki.pl, www.babyonline.pl, www.gogaga.pl, www.imprezarodzinna.pl, www.sophisti.pl, a także www.fashionmedia.pl.

  Więcej informacji: www.mamyplany.com

  PROGRAM – MAMY plany

  Czas: 9 marca 2011, godz. 11.00

  Miejsce: FikuMikuCafé, ul. Zwycięzców 32, Warszawa

  I część spotkania
  Ciąża i poród – przygotuj siebie na ten czas“

  Natalia OrłowOstrowska – mama, projektantka ubrań i zabawek – podpowie, jak czuć się atrakcyjną w ciąży i po urodzeniu dziecka. Opowie o własnych doświadczeniach z okresu ciąży, najczęstszych delegliwościach i sposobach na radzenie sobie z nimi, rozczarowaniach i pomysłach, które narodziły się w jej głowie, gdy została mamą. Zabierze nas w podróż po tematach najistotniejszych, podpowie jak być silną i pokonywać przeszkody, których nie spodziewają się kobiety, gdy dowiadują się, że zostaną mamami.

  Natalia w swojej pracowni połączyła pasję z nowym doświadczeniem mamy i tak powstały ubrania ułatwiające życie mam karmiących. Na warsztatach – połaczy wszystkie panie we wspólnej dyskusji i wymianie doświadczeń, pozwolających lepiej przygotować się do zostania mamą. www.ziabaqlu.com

  Przerwa na poczęstunek

  II część spotkania

  „Najczęstsze Dolegliwości ciążowe i jak im zapobiegać“

  Agnieszka Żuralska-Lazar – mgr rehabilitacji, kierownik działu pielęgnacji ciała w warszawskim Instytucie Dermika Salon&Spa, masażystka z 17-letnim stażem, konsultantka, szkoleniowiec, ekspert wielu pism i mediów kobiecych, urodowych, lifestylowych i programów telewizyjnych w zakresie pielęgnacyjnych ciała. Omówi najczęstsze dolegliwości ciążowe i sposoby na ich zapobieganie. Zaprezentuje również dwa zabiegi: masaż pleców i karku w pozycji siedzącej oraz refleksologię stóp. Zaproszenie na ten właśnie zabieg będzie można wygrać w loterii wizytówkowej. www.spasalon.pl

  Refleksy (punkty), które znajdują się w stopach, mają bezpośrednie połączenie z mózgiem, wszystkimi gruczołami, organami i częściami ciała. Zabieg refleksologii stóp to dokładne, terapeutyczne rozpracowanie tych punktów, w celu doprowadzenia organizmu do równowagi biologicznej, pobudzenia mechanizmów samoregulacji, samoregeneracji, samoleczenia.

  Najczęstsze dolegliwości ciążowe:

  – gromadzenie płynów  będące skutkiem ucisku płodu na żyły i naczynia, które powoduje opuchliznę stóp szczególnie w ostatnim trymestrze ciąży – już po pierwszym zabiegu stopy stają się lekkie i mniej opuchnięte

  – zgaga, niestrawność będące często wynikiem ucisku na  żołądek – uczucie ulgi po zabiegu

  – zmęczenie – zabieg pobudza krążenie przez co powoduje dotlenienie organizmu i  relaks

  – cukrzyca ciążowa – po zabiegu obniża się i utrzymuje na odpowiedni poziom cukier we krwi

  – naczynka, żylaki – zabieg intensywnie  poprawia krążenie

  – zaparcia – praca na refleksach jelit reguluje pracę tego organ

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj