Urszula Potęga prezesem MT Targi

  0195598538

  Urszula Potęga objęła stanowisko prezesa zarządu spółki MT Targi, jednego z największych operatorów targowych w Polsce, wchodzącej w skład Grupy MT Polska. Urszula Potęga działa w branży targowej od ponad 18 lat. Jest założycielką i była wieloletnim prezesem spółki Międzynarodowe Targi Polska, która od 1993 r. organizowała  największe w Warszawie imprezy targowe, a obecnie zarządza nowoczesnym centrum targowo-wystawienniczym przy ul. Marsa 56c w Warszawie. Pod koniec 2009 r., po wydzieleniu z MT Polska spółki MT Targi jako firmy wyspecjalizowanej w organizacji imprez targowych, Urszula Potęga pełniła w niej funkcję przewodniczącej rady nadzorczej. Obecnie objęła stanowisko prezesa zarządu MT Targi, spółki kontynuującej tradycje MT Polska w zakresie organizacji targów.

  MT Targi jest organizatorem wielu największych i najważniejszych targów branżowych w Polsce, m. in. największej imprezy branży HoReCa w Polsce – targów EuroGastro, najważniejszych targów turystycznych w Polsce – Lato i TT Warsaw, targów EuroLab, Event, WorldHotel, Infrastruktura i in.

  – Wracam do bieżącej pracy nad organizacją imprez targowych. Przez lata wraz z wybitnymi osobami z różnych sektorów gospodarki i nauki stworzyliśmy w Warszawie wiele  najważniejszych wydarzeń branżowych w Polsce i cieszę się, że znów będą mogła uczestniczyć w ich przygotowaniu. Targi, które organizujemy w centrum przy ul. Marsa, stwarzają nie tylko możliwości prezentacji najnowszej oferty handlowej, ale stanowią też wyjątkową platformę do nawiązania kontaktów handlowych, zdobycia aktualnej wiedzy i spotkań branżowych. Targi powinny stanowić odpowiedź na zmieniające się otoczenie biznesowe, a wręcz wyprzedzać tendencje w poszczególnych branżach i podpowiadać rozwiązania. Moim celem jest, by to właśnie warszawskie targi organizowane w centrum MT Polska wyznaczały kierunki rozwoju w takich dziedzinach jak gastronomia, turystyka, infrastruktura, hotelarstwo, laboratoria czy eventy, a także były wyznacznikiem nowoczesności i najlepszych praktyk w branży targowej w Polsce – komentuje Urszula Potęga, prezes zarządu MT Targi.

  Urszula Potęga jest absolwentką Wydziału Filologii Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów podyplomowych na Wydziale Ekonomiki Produkcji Informatyki w Szkole Głównej Handlowej (wówczas SGPIS). W 1993 r. stworzyła spółkę Międzynarodowe Targi Polska. Funkcję prezesa zarządu pełniła przez 18 lat. W drugiej połowie 2009 roku z MT Polska została wydzielona spółka MT Targi (wchodząca w skład Grupy MT Polska) jako podmiot wyspecjalizowany w organizacji imprez targowych, zaś głównym obszarem działalności MT Polska stało się zarządzanie jednym z najnowocześniejszych obiektów targowo-kongresowo-eventowych w Polsce – Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska. Urszula Potęga pełniła funkcję przewodniczącej rady nadzorczej MT Targi, a w styczniu 2011 objęła stanowisko prezesa zarządu. Za stworzenie i wieloletnie efektywne zarządzanie firmą MT Polska Urszula Potęga została uhonorowana przez Polski Klubu Biznesu tytułem Businesswoman Roku 2004. Od 2000 r. stoi też na czele powstałej m.in. z jej inicjatywy, Warszawskiej Korporacji Targowej, zrzeszającej reprezentantów branży targowej i wystawienniczej.

  Urszula Potęga łączy aktywność biznesową z działalnością społeczną i charytatywną, co wielokrotnie spotykało się z uznaniem różnych organizacji. Otrzymała tytuł Mecenasa Sztuki przyznany przez Akademię Teatralną, dyplom „Przyjaciela Dziecka” nadany przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci czy dyplom od Rady Naczelnej Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej „Kwiaty Polskiej Dobroczynności” za wielkie serce i oddanie idei pomocy ubogim.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj