„PORTRET” na podstawie książki Michéle Lemieux „Burzowa noc”

  portet plakat
  Teatr 21
  5 lutego2011r., godz. 17.00

  „Portret” to spektakl Teatru 21, który tworzą osoby z zespołem Downa i autyzmem, zainspirowany książką Michéle Lemieux Burzowa noc. Książka Lemieux zbudowana z abstrakcyjnych ilustracji i prostych, ale nieoczywistych pytań stała się pretekstem do budowy autorskich kolekcji obrazów wyobraźni aktorów z Teatru 21. Co znajduje się w głowie? Jaki portret siebie noszę? Jaki portret mojej osoby tworzą inni? Co kryje się pod hasłami: Down, autystyk? Ukryte myśli, kłamstwa, sny, marzenia, słowa i zdania wydobyte z głów aktorów podczas prób – połączone z tekstem Lemieux – budują treść spektaklu.

  Chcę WEJŚĆ do środka mojej głowy!!! Mijam pomysły i myśli… Złości mokre wiszą na sznurkach, sny leżą na łóżku i na podłodze. Wspomnienia pochowane w drzewach, roi się od głupot… pytania poukładane jak stogi siana. Grzechy pochowane w pamięci i w długopisach. Lenistwo leży na leżaku. Przekleństwa pochowane z tyłu głowy obok planów na przyszłość. Głowa mi puchnie. Potrzebuję pomocy! Potrzebuję pomocy…
  Michéle Lemieux.

  reżyseria: Justyna Sobczyk

  scenografia / kostiumy: Agata Skwarczyńska

  muzyka: Paweł Andryszczyk

  wideo animacje: Szymon Celej

  ruch: Bożena Gawerska-Panfil
  występują: Grzegorz Brandt, Anna Drózd, Teresa Foks, Maja Kowalczyk, Piotr Czempiński, Daniel Krajewski, Anna Łuczak, Aleksander Orliński, Michał Pęszyński, Aleksandra Skotarek, Marta Stańczyk, Piotr Swend

  Bilet normalny: 20 zł

  Bilet ulgowy: 10 zł
  Teatr 21 działa od pięciu lat przy Zespole Społecznych Szkół Specjalnych Dać Szansę w Warszawie. Założycielką i reżyserką Teatru jest Justyna Sobczyk.
  Spektakl realizowany jest w ramach interdyscyplinarnego projektu edukacyjno-artystycznego INKLUSIV. PROGRAM STUDYJNY. Kuratorem projektu jest Paweł Dobrowolski. Premiera miała miejsce 14 listopada 2010.
  INCLUSIV to nowy, interdyscyplinarny projekt edukacyjno-artystyczny Teatru STUDIO, którego celem jest odzyskanie dla teatru marginalizowanych jednostek i całych grup środowiskowych tzw. inkluzja teatralna. Za pomocą medium teatru chcemy zwrócić uwagę na grupy marginalizowane w dyskursie publicznym (osoby z zespołem Downa, schizofrenicy, blokersi, ludzie otyli) i poprzez ich sztukę uwrażliwić na nie. Służyć temu będą nowoczesne formuły warsztatów oraz pokazy spektakli realizowanych w ramach programu.

  Projekt został zrealizowany ze środków Biura Kultury Urzędu Miast Stołecznego Warszawy

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj