WYJĄTKOWY OCHNIK NA WIOSNĘ – Kolekcja Wiosna-Lato 2011

  OCHNIK zdjęcie wizerunkowe WL 2011 internet
  Każdy człowiek jest inny, ma własne pragnienia, potrzeby i przekonania, każdy ma własną historię, która czyni go, niepowtarzalnym i wyjątkowym. Ta właśnie wyjątkowość została podkreślona jest w najnowszej kolekcji OCHNIKA. Inspiracją dla kolekcji stały się różne typy ludzkiej osobowości. Dopiero zetknięcie się ze sobą różnych osobowości i temperamentów w codziennym życiu, pozwala dostrzec, że każdy z nas jest inny, prawdziwy i WYJĄTKOWY.

  Kolekcja OCHNIKA to mieszanka barwnych kontrastów, gdzie wygoda i komfort łączą się z ponadczasową, klasyczną elegancją, a swoboda i luz z biznesową nonszalancją. Po raz pierwszy w kolekcji OCHNIK wprowadzono wyraźny podział na linie, które są odzwierciedleniem różnych typów osobowości.

  Linia Nostal Greek przywodzi na myśl porządek i spokój antyku. Poprzez delikatne, pastelowe odcienie, perlistą poświatę sprawia wrażenie wyrafinowanego bogactwa. Jest to linia dedykowana dla kobiet, które cenią elegancję i styl, lubią również bogato zdobione stroje i lśniącą biżuterię. Zasadniczą rolę odgrywają tu subtelne motywy dekoracyjne, jak ażurowe przeszycia i wstawki, niczym fryzy w starożytnej architekturze greckiej.  Złote wykończenia i dodatki, dobrze komponujące się z estetyką zdecydowanych form i eleganckich wykończeń jasnych kolorów, takich jak beże, kość słoniowa, perliste wykończenia. Dominują tu dobrej jakości skóry łączone z elementami weluru i ażurowych zdobień. Na szczególną uwagę zasługują pojawiające się w tej linii torby w kolorze kości słoniowej oraz czerni ze złotymi wykończeniami. Posiadają niepowtarzalny charakter elegancji ze szczyptą przepychu.

  Zgoła odmienna w charakterze, jest linia Modern Simplicity. To wyszukana prostota, powstała poprzez nieskomplikowane, ale nowoczesne rozwiązania. Dość oszczędna w dodatkach, raczej bawiąca się formą. Wyraźnie widać zdecydowane linie przeszyć, geometryczne kształty, asymetryczne cięcia. Wysmakowany minimalizm kroju stanowi elegancję samą w sobie, której nie potrzebuje zbędnych ozdobników. Linia dedykowana jest eleganckim kobietom, businesswoman, ceniącym wyrafinowaną prostotę i minimalizm. Dominującymi kolorami tej linii jest: czerń, kość słoniowa, beże, szarości oraz momentami odcienie perliste.

  Dla nieco młodszych klientek, lubiących eksperymentować z kolorami polecana jest linia Energizer, skupiona głównie na zabawie kolorem. Gra kolorów zauważalna jest głównie w akcesoriach. Ta limitowana linia stworzona została jako  uzupełnienie i urozmaicenie kolekcji o pozytywne, energetyzujące motywy, mające zaciekawić, a czasem rozbawić. .

  W linii tej znajdziemy kilka dosyć odważnych modeli kurtek. Wśród nich jest żakiet w kolorze kości słoniowej uzupełniony o kontrastowy, grantowy plastikowy suwak, czy intensywnie zieloną ramoneskę. Istotne motywy stanowi galanteria, w której pojawiają się torebki łączące skórę w kolorze granatu, bieli i turkusu. Warto również zwrócić uwagę na torby łączące szary nylon ze skórą w kolorze stonowanej żółci, burgundu i grantu. Granat jest tutaj jednym z dominujących kolorów, widoczny także w linii torebek, które są wykonane również w intensywnych zielonych odcieniach. Nie lada gratką są również kolorowe portfele PUZZLE, które dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych stanowiących połączenia różnych odcieni linii jak granat, turkus, czerwień, intensywna żółć.

  Nieco bardziej spokojna i neutralna jest linia Natural Lightness, która w całościowo odnosi się do natury. Zarówno przez kolorystykę,  jak i dodatkowe materiały wykorzystane w akcesoriach. Po części może kojarzyć się ze stylem safari i swobodą na co dzień. Zastosowane kolory to odcienie ziemi, a stosowane skóry są miękkie, komfortowe. Linię tę charakteryzuje uniwersalizm i miejski styl.  Wśród kurtek są tu modele typu „casual”, w różnych odcieniach  beży, uszyte z miękkiej skóry o nieco surowym, naturalnym wykończeniu. Na szczególną uwagę zasługują ażurowe wykończenia, które posiadają kwiatowe motywy.  Charakter tej linii doskonale widać również w akcesoriach, gdzie pojawiają się takie motywy jak skóra łączona z płótnem, także w plecakach oraz skóra drukowana we wzór zebry.

  Pokrewną tej linii jest linia Water Emotions, jednak jej charakter zdecydowanie wyznacza kolorystyka, która utrzymana jest w odcieniach niebieskości, granatów, szarości, czyli odcieni, które o różnych porach dnia może przybierać woda. Wodne barwy łączone są ze świetlistymi dodatkami takimi jak srebrne zamki i napy lub wykończeniami skóry – świetlisty nadruk –  przywołującymi na myśl delikatne mżenie kropli wody. Płynność panuje również w rozwiązaniach konstrukcyjnych modeli – pojawiają się liczne łuki i zaokrąglenia. Linia ta przeznaczona jest dla kobiet cieniących sobie lekki, miejski szyk. Modele z tej linii świetnie komponują się zarówno z odzieżą sportową jak i elegancką.

  W kolekcji wiosennej znalazły się również linie dedykowane Panom. Simple Mind jest przeznaczona dla mężczyzny, który każdego dnia  lubi ubierać się elegancko, ale nie banalnie. Tu również główną rolę odgrywa prostota, minimalizm stylu połączona z ciekawymi rozwiązaniami, które dodają modelom atrakcyjności. Linia ta to stałe utrzymywanie balansu pomiędzy tym, co klasyczne i nowoczesne, próba zachowania stylistycznej równowagi, czystości i klarowności spojrzenia (simply mind) na współczesną elegancję.

  Nieco przeciwstawna jest do niego  Fame Trip. Linia typu „casual”, przeznaczona dla mężczyzn, którzy cenią sobie wygodę i modę.  Pragną każdego dnia wyglądać atrakcyjnie i lubią odchodzić od klasycznych kanonów ubioru męskiego. Styl miejski miesza się tu ze stylem podróżnika i eleganta tworząc efekt delikatnie kontrolowanej swobody.

  Wszystkie linie w wiosenno-letniej kolekcji udowadniają, że skóra jest surowcem wyjątkowym i uniwersalnym. Gatunek i sposób wykończenia skóry sprawia, że możemy uzyskać różnorodne efekty stylizacji, które zależą głównie od naszych gustów, preferencji, pomysłów i naszej osobowości.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj