Wieczna młodość w wampirzym stylu

  Centrum Medycyny Estetycznej Scanmed Multimedis

  Co ma wspólnego medycyna estetyczna z wampirami? Okazuję się, że bardzo dużo. Regeneris, jedno z największych odkryć medycyny estetycznej, to nowatorskie rozwiązanie w walce z upływającym czasem. Innowacyjność metody polega na podawaniu do skóry osocza bogatopłytkowego – pochodzącego z krwi pacjenta.

  Regeneris – osocze bogatopłytkowe, zawiera komórki oraz czynniki wzrostu, które pobudzają skórę do regeneracji. Osocze jest uzyskiwane z pobranej krwi pacjenta – metoda jest zatem całkowicie bezpieczna i nie powoduje reakcji alergicznych. Regeneris jest substancją całkowicie naturalną. Regeneracja skóry odbywa się dzięki pobudzeniu działania komórek macierzystych – mówi lekarz medycyny estetycznej Grażyna Glonek z Centrum Medycyny Estetycznej Scanmed Multimedis w Krakowie.

  Jest to metoda inna niż wszystkie. Przy pierwszym kontakcie z informacją na jej temat wywołuje jednak lekki dreszczyk…

  dr Grażyna Glonek: Zdecydowanie jest to metoda inna niż pozostałe! I może na pierwszy rzut oka wywoływać małe przerażenie, lecz z drugiej strony jest to sposób na młodość, który jest ukryty w nas samych. Jest to zabieg, który wymaga czasu – to naturalny proces wzrostu oraz odnowy komórek macierzystych. Efekty są jednak nie tylko widoczne, ale są wytworem procesu, który zachodzi wewnątrz naszej skóry, dzięki wspomnianej odnowie komórek. To doskonała alternatywa dla osób, poszukujących produktów naturalnych. Zabiegi są także rozwiązaniem dla ludzi uczulonych na inne substancje.

  Na czym polega dokładnie proces uzyskiwania osocza bogatopłytkowego z krwi?

  dr Grażyna Glonek: Proces ten wbrew pozorom jest zarówno szybki, jak i prosty – nie jest to zabieg, który zabiera pacjentowi  dużo czasu. W pierwszej kolejności pobieram krew – nie jest to duża ilość, a standardowa, jaką się pobiera do najczęstszych badań diagnostycznych. Następnie krew umieszczam w specjalnej wirówce, gdzie w ciągu zaledwie kilku minut następuje oddzielenie erytrocytów i leukocytów od osocza zawierającego płytki krwi, które mają najwięcej czynników wzrostu. W ten łatwy sposób uzyskujemy produkt, który stanowi podstawę wykonania zabiegu.

  Co to jest osocze bogatopłytkowe?

  dr Grażyna Glonek: Jest to koncentrat autologicznych płytek ludzkiej krwi zawartych w niewielkiej ilości osocza. To także koncentrat podstawowych białkowych czynników wzrostu, które są w sposób naturalny i bardzo aktywnie wydzielane podczas gojenia się ran.

  Jak zatem wygląda już sam zabieg regeneris – jak podaje się osocze do skóry Pacjenta?

  dr Grażyna Glonek: Osocze bogatopłytkowe stosujemy na kilka sposobów. Można go wstrzykiwać na zasadzie klasycznej mezoterapii przy użyciu igły, gdzie regeneris jest podawany śródskórnie. Istnieje także metoda tzw. nappage – są to bardzo powierzchowne nakłucia – obie metody mają zastosowanie w rewitalizacji skóry. Regeneris stosuje się również do wypełniania głębszych zmarszczek i bruzd skóry – jest to wolumetryczna terapia biostymulująca komórki skóry. Z tym, że nie jest to klasyczne wypełnianie zmarszczek jakie uzyskuje się stosując kwas hialuronowy. W tej metodzie, tak jak już wspominałam, należy poczekać na efekt, gdyż jest to proces polegający na systematycznym niwelowaniu zmarszczek dzięki wzrostowi i pobudzeniu działania własnych komórek skóry.

  Wiele Pani wspomina o naturalnym procesie, jaki zachodzi dzięki zastosowaniu metody  regeneris, proszę opisać, co dokładnie się dzieje w naszej skórze?

  dr Grażyna Glonek: Podawanie osocza bogatopłytkowego uruchamia proces, którego zadaniem jest stymulowanie komórek macierzystych do namnażania oraz pobudzania fibroblastów do wytwarzania nowego kolagenu, który jest kluczowym składnikiem skóry odpowiedzialnym za jej napięcie, sprężystość i młody wygląd. Zabieg korzystnie wpływa na ukrwienie skóry. W wyniku tego skóra jest zregenerowana, nawilżona i oczywiście odmłodzona. Proces starzenia się skóry związany jest ze spowolnieniem odnowy komórek naszego ciała. Zmniejsza się także zdolność ich regeneracji. Są to zatem obszary, w których regeneris działa najlepiej! Zabieg pozwala w sposób całkowicie zgodny z naturą modelować twarz. A jest to coraz silniejszy trend w medycynie estetycznej – modelowanie. Słowo to niesie ze sobą przesłanie: nie staramy się zmienić wyglądu twarzy, ale działać tak, by wyglądała na zdrową, młodszą i naturalną. Nie chodzi o to, by uzyskać efekt „kamiennej twarzy”, a raczej poprawić jej naturalny wygląd. Niwelowanie zmarszczek powinno skutkować młodszym wyglądem, lecz nie sztucznym – odchodzi się od usuwania wszystkich zmian związanych z upływem czasu.

  Na które części ciała stosuje się Regeneris?

  dr Grażyna Glonek: Podstawowymi wskazaniami do wykonania zabiegu są zmarszczki, fałdy skórne znajdujące się na skórze twarzy w okolicach oczu, ust i nosa oraz blizny po trądziku. Głównym obszarem działania tą metodą jest zatem nasza twarz. Regeneris stosujemy także do niwelowania bruzd na szyi i dekolcie. Stosuje się go także do odmładzania powierzchni dłoni. Jest pomocny mężczyznom w walce z łysieniem. Osocze bogatopłytkowe ma szerokie zastosowanie w medycynie od bardzo dawna. Stosowane było z ogromnym powodzeniem m.in.: w ortopedii, stomatologii i okulistyce. W medycynie estetycznej metoda pojawiła się kilka lat temu.

  Jest to metoda bliska naszemu organizmowi, czy są w ogóle jakieś przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

  dr Grażyna Glonek: Tak, jak w przypadku wszystkich niemal zabiegów medycyny estetycznej , przeciwwskazania to ciąża, okres karmienia piersią oraz choroby nowotworowe. Nie wykonuje się także zabiegów u osób, które posiadają poważne schorzenia krwi.

  Rozmawiała: Gabriela Kózka