PLACE FOR DANCE – Od grudnia dostępny także w prenumeracie

    Okładka PFD 3 nr
    Od wtorku 22 grudnia w salonikach prasowych będzie dostępny trzeci numer magazynu tanecznego „Place For Dance”. Na okładce pisma oraz w głównej sesji tanecznej wystąpili: Anna Głogowska oraz Piotr Gąsowski. Tematem przewodnim numeru jest walc. Ponadto, od grudnia „Place For Dance” wprowadza sprzedaż magazynu poprzez prenumeratę.

    Zgodnie z tematem przewodnim, w trzecim numerze „Place For Dance” można przeczytać m.in. historię walca, opowieść Jolanty hrabiny Mycielskiej o Balach Debiutantów, a także artykuł o walcu w polskich filmach. Igor Kryszyłowicz, tancerz i choreograf z blisko dwudziestoletnią praktyką, juror programu „Gwiazdy tańczą na lodzie”, przygotował artykuł o walcu w balecie. Wywiad numeru to rozmowa z Arunasem Bizokasem i Katushą Demidovą, Mistrzami Świata w tańcach standardowych, w kategorii par zawodowych. Wywiadu udzielił również Krzysztof Pastor – Dyrektor Polskiego Baletu Narodowego, który mówił o zobowiązaniach zespołu i planach związanych z repertuarem. W nowym numerze znajduje się także artykuł o technice tanecznej Marty Graham oraz poradnik o zasadach dress-code, który przygotowała Monika Jaruzelska.

    W grudniowo-styczniowym „Place For Dance” nie zabraknie również felietonów: Filip Łobodziński opowie o etymologii słowa „bal”, a Michał Piróg o Polakach-znawcach tańca. Wielokrotny mistrz świata w tańcach latynoamerykańskich – Michał Malitowski, przygotował dla redakcji list z Londynu. W nowym numerze magazynu znajduje się również opowieść o tańcach irlandzkich oraz zaproszenie do spędzenia tanecznego sylwestra w europejskich stolicach.

    Od grudnia, magazyn „Place For Dance” będzie dostępny również w prenumeracie rocznej w Polsce i za granicą.