Liebrecht & wooD przejmuje GVA Outlets – Powstanie pierwsza sieć franczyzowa outletów

  Fashion House Outlet Centre
  Fashion House Outlet Centre

  Liebrecht & wooD, który wybudował w Polsce sieć outletów Fashion House, przejął GVA Outlets, firmę która odpowiadała w tym procesie za całościowe zarządzanie operacyjne sieci Fashion House. Powstała w ten sposób spółka Fashion House Group (FHGR) uruchomi pierwszy w sektorze system franczyzowy.

  GVA Grimley, którego częścią była GVA Outlets, jest jedną z wiodących brytyjskich firm doradczych w dziedzinie nieruchomości komercyjnych. Działa w całej Europie zarządzając, eksploatując i sprzedając projekty związane z centrami typu outlet. Wchodząca w jej skład GVA Outlets, specjalizująca się w rynku outletowym, 9 grudnia br. stała się częścią utworzonej przez Liebrecht & wooD firmy Fashion House Group. W jej skład wchodzi obok GVA Outlets również Fashion House Development, spółka prowadzona dotychczas przez fundusz Liebrecht & wooD. Ta sytuacja nie ulegnie zmianie.

  – Nasza współpraca z zespołem GVA Outlets i GVA Grimley układa się doskonale, chcemy to wykorzystać i na tym bazować. Ten transfer umiejętności zapewni Liebrecht & wooD nowy zespół outletowy na światowym poziomie, z doskonałymi osiągnięciami w tworzeniu i budowaniu centrów outletowych w Europie. Widzimy to jako wielką możliwość wykorzystania sukcesu marki Fashion House w Polsce i Rumunii jak również wspierania i rozbudowy szerszego portfela zarządzania GVA Outlets – powiedział Patrick Van Den Bossche, Dyrektor Zarządzający w Grupie Liebrecht & wooD.

  Fashion House Group wprowadziła także nową ofertę franczyzową oferującą platformę do inwestycji osób trzecich pod marką Fashion House. Pierwszy franczyzowy Fashion House Outlet Centre budowany jest w Rumunii (Belgrad), a kolejne projekty zostaną ogłoszone w najbliższych miesiącach.

  – Opracowaliśmy całkiem nową ofertę łączącą oferowane usługi proponując pierwszą w sektorze outletowym franczyzę Fashion House, wyjątkowy koncept markowego centrum outletowego dla inwestorów i deweloperów, którzy chcą wejść w zwyżkujący sektor outletowy. Oferuje ona doświadczenie i znajomość branży potrzebną deweloperowi, proponowaną w elastycznym pakiecie franczyzowym. Stanowi to połączenie wysokiej jakości usług GVA Outlets i dostępu do sprawdzonej pro-konsumenckiej marki Fashion House – powiedział Brendon O’Reilly, Dyrektor Zarządzający, Fashion House Group.

  Fashion House Group zarządza i eksploatuje trzema centrami outletowymi w Polsce – w Piasecznie, Gdańsku i Sosnowcu oraz obiektami za granicą – w Danii, Szwajcarii, Czechach, Rumunii oraz na Węgrzech. Buduje także obiekty w Rosji (Moskwa i Petersburg), Rumunii (Bukareszt), Serbii (Belgrad) i na Ukrainie (Kijów). W przygotowaniu ma kolejnych 10 projektów. ***

  Informacje dodatkowe o FHGR:

  Fashion House Group (FHGR) jest wiodącym deweloperem w Europie środkowo-wschodniej i ekspertem na rynkach wschodzących. Portfel firmy obejmuje obecnie zarządzanie trzema centrami outletowymi w Polsce i jednym w Rumunii (Bukareszt) oraz kolejnymi pięcioma dla pięciu różnych klientów w pięciu krajach, z kolejnymi czterema projektami Fashion House w fazie budowy. W latach 2011-2012 otwarte zostanie drugie centrum w Bukareszcie, dwa w Rosji – w Moskwie i Petersburgu – oraz centrum w Serbii (Belgrad). Zespół FHGR składa się z osób prowadzących wcześniej działalność GVA Outlets. FHGR jest jedyną niezależną, pan-Europejską, kompleksową, specjalistyczną firmą outletową, która wynajmuje, zakłada, eksploatuje i sprzedaje projekty outletowe.

  Fashion House Development (FHD) to spółka założona w 2008 r. jako następca warszawskiej The Outlet Company (TOC), która zdobyła wiodące na rynku portfolio centrów outletowych Fashion House Outlet Centre.

  ###

  Liebrecht & wooD to europejska firma deweloperska, koncentrująca swe projekty na rynku polskim, rumuńskim i rosyjskim. Jako jeden z niewielu deweloperów, Liebrecht & wooD zapewnia kompleksową obsługę w dziedzinie obrotu nieruchomościami, proponując budynki o wysokich walorach architektonicznych, które znalazły uznanie jurorów wielu europejskich konkursów. Realizacje firmy obejmują zarówno biura, jak i centra typu outlet, magazyny, obiekty handlowe oraz projekty pod klucz.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj