Italvelluti – Przetwory, 5 edycja

  Przetwory 2010
  Przetwory 2010

  W miniony weekend (11-12 grudnia) odbyła się 5 edycja PRZETWORÓW – jednej z najpopularniejszych polskich imprez związanych z designem, ekologią i recyklingiem. W trakcie zaledwie 2 dni halę na terenie SOHO FACTORY przy. ul. Mińskiej 25 w Warszawie odwiedziło ponad 4 tysiące osób. Na wyjątkowość tegorocznej imprezy wskazuje liczba ponad 200 zaproszony gości z Polski i z zagranicy. Firma Italvelluti również czynnie zaangażowała się w organizację PRZETWORÓW, przekazując na ten cel końcówki swoich tkanin, które były następnie przetwarzane na miejscu eventu. Uczestnicy imprezy mogli także otrzymać poduszki z kolekcji Italvelluti.

  Po raz pierwszy PRZETWORY odbywały się w atmosferze międzynarodowej. Wśród przybyłych do Warszawy znajdowali się designerzy i grupy projektowe z krajów europejskich, m.in. holenderski team Refunc, hiszpańska Basurama, El Ultimo GRITO/EUG Studio z Wielkiej Brytanii, Mantas Lesauskas z Litwy, Tom Price, Wielka Brytania.W ramach Przetworów grupa studentów z Royal College of Art stworzyła warsztat razem ze studentami z Wydziału Wzornictwa ASP – grupą PG13.

  Zaproszeni goście byli oceniani przez jury w temacie projektu wykonanego samodzielnie podczas imprezy i wcześniej. Nagrodę główną – tytuł PRZETWORU ROKU, otrzymały prace Juwei Huanga i Tongtonga Rena oraz Jakuba Sobiepanka i Roberta Pludry.

  Italvelluti, marka zaangażowana społecznie, ma na swoim koncie inne ważne akcje patronackie. Poza przekazaniem tkanin na PRZETWORY, organizuje również cykliczne warsztaty dla studentów, w czasie których młodzi ludzi mają okazję zapoznać się z realiami produkcji tkanin, nowoczesnymi technologiami oraz materiałami. Było to cenne doświadczenie zarówno dla przyszłych pracowników tej branży, jak i dla samego zespołu Italvelluti.