Młodzi ludzie idą w gotyk

GOTHIC FASHION fot. Luiza Wójcik (2)Wszyscy szukamy własnego, indywidualnego stylu, dzięki któremu odróżniamy się od innych, stajemy się nietuzinkowi. Często zajmuje to wiele lat zanim odnajdziemy to, w czym czujemy się najlepiej, a to jak się ubieramy odzwierciedla także nasz charakter i osobowość.

Jedni z nas preferują klasyczną elegancję, inni zaś wolą luźny, hip-hopowy styl, sportową wygodę, czy też niewinną dziewczęcość. Najbardziej intrygującym stylem wciąż jednak pozostaje gotyk, czyli mroczne spojrzenie na stylizację.

Gothic Fashion to coś zdecydowanie innego i ciekawego na naszych szarych i monotonnych ulicach. Jest to styl dla osób odważnych i pewnych siebie, które lubią zwracać na siebie uwagę. Gotyk to klimat i tajemnica, wyrażone w głębokiej czerni, ale nie tylko. Styl ubierania się na czarno to jedno, gdyż idealnym uzupełnieniem jest także mocny makijaż, czarne paznokcie i słuchanie cięższej muzyki. Nie trzeba być jednak outsiderem czy też fanem ciężkiej muzyki, bowiem styl gotycki jest hitem tegorocznego sezonu jesienno-zimowego!

Czerń i… czerń, gdzieniegdzie uzupełniana szarościami i srebrem, to znaki rozpoznawcze stylu. Do tego jeszcze koronki, falbany, skórzane gorsety, długie spódnice, metalowe dodatki i voila! – już jesteśmy ubrani w najlepszy trend tego sezonu. Gotyk to zdecydowanie propozycja dla kobiet ‘z pazurem’..

Zainspirowani magią tego stylu studenci szkół artystycznych postanowili zorganizować sesję zdjęciową w tej właśnie stylizacji. W cyklicznym projekcie pt: ARTISTIC MODELS – FREESTYLE PHOTO, organizowanym przez FashionMedia.pl odbyła się sesja zdjęciowa pod hasłem ‘Gothic Fashion’, i miała miejsce w klimatycznym klubie rockowym METAL CAVE. Ideą tego, jakże niecodziennego, projektu było ukazanie stylu gotyckiego jako nietuzinkowego sposobu na siebie. Utalentowani studenci łamią tym samym stereotypy, udowadniają, że elementy stylu gotyckiego może mieć w szafie każdy z nas, a nie tylko nastolatki bawiące się w czarownice na Halloween!

Gothic style to odwaga i pewność siebie, tajemnica i magia, która nas wyróźnia i sprawia, że obok nas nikt nie przejdzie obojętnie. To jednak przede wszystkim sposób na oderwanie się od jeansów i t-shirtu, od schematów codzienności, od noszenia tego, co wszyscy.

Tekst: Ann Roma

 

ARTISTIC MODELS – FREESTYLE PHOTO

  • Foto: Joanna Nitek, Kamila Ratasiewicz, Luiza Wójcik (ZSF)
  • Stylizacje: Dominika Mirecka, Ilona Glapa (Kozłowska Visage)
  • Make-up / Fryzura: Anna Opłotna
  • Modelka: Ola Nitek
  • Miejsce: Metal Cave
  • Produkcja: Winda Lift

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj