Woda w domowym laboratorium urody

  woda
  Woda Filtrowana

  Jednym z podstawowych elementów właściwej pielęgnacji jest zapewnienie właściwego poziomu nawilżenia skóry, niezależnie od jej rodzaju. Niedostatek wody prowadzi stopniowo do zachwiania w skórze równowagi wodno-lipidowej i utraty tzw. ochronnego płaszcza lipidowego (wodno-tłuszczowego). Jeżeli nie dostarczymy skórze dostatecznej ilości wody wówczas włókna odpowiadające za jej sprężystość i elastyczność ulegną degradacji, powodując powstawanie zmarszczek i widoczne starzenie się skóry.

  Możemy opóźnić te nieuniknione procesy, stosując właściwą pielęgnację. Rano nakładamy krem na dzień, nie zapominając o kremie pod oczy, no i oczywiście wieczorem obowiązkowo regenerujący krem na noc. I choć wydawałoby się, że robimy wszystko co możemy, aby zapewnić naszej skórze promienny wygląd, czy to na pewno wystarczy?

  Niewiele z nas wie, że nawet najdroższy krem nie zapewni skórze odpowiedniego poziomu nawilżenia. Kremy potrafią jedynie zatrzymać wilgoć w skórze poprzez spowalnianie odparowywania wody z naskórka. Aby skóra była w pełni nawilżona, nawilżanie jej tylko z zewnątrz nie wystarczy – bo kremy działają głównie na powierzchni. Aby osiągnąć pełny efekt zgodnie z trendami najnowszej kosmetologii należy działać równocześnie z zewnątrz, jak i od wewnątrz.

  Jednym z najskuteczniejszych, a jednocześnie najtańszych sposobów skutecznego nawilżenia naskórka jest dostarczanie skórze odpowiedniej ilości wody, która zbawiennie wpływa na nasz wygląd. Oprócz codziennej pielęgnacji preparatami w kremie lub żelu, każda kobieta powinna wypijać przynajmniej 1,5 litra wody dziennie. Pijąc wodę nie tylko poprawiamy wygląd skóry, ale również oczyszczamy organizm, dbamy o prawidłowe procesy trawienne, dobre samopoczucie, piękną skórę i smukłą sylwetkę.

  Organizm ludzki składa się w ponad 70% z wody, która odpowiada za równowagę pracy całego organizmu. Spełnia wiele ważnych biologicznie i fizjologicznie funkcji. Stanowi środowisko dla procesów życiowych przebiegających w organizmie oraz jest materiałem budulcowym, gdyż stanowi strukturalną część wszystkich komórek i tkanek. Woda jest potrzebna do prawidłowego przebiegu procesu trawienia. Codziennie tracimy od 2 do 2,5 litra wody. Ponieważ, nie może być ona magazynowana w naszym organizmie ważne jest, aby stale ją uzupełniać.

  Ponad połowę zapotrzebowania na wodę pokrywamy w postaci posiłków, resztę musimy dostarczyć w postaci napojów. Nie jest obojętne, jakimi płynami uzupełniamy ubytek wody w naszym organizmie. Nie powinny być to np. napoje zawierające cukier, substancje pobudzające itp.

  Jakość wody dostarczanej do organizmu ma bardzo istotne znaczenie, zarówno pod względem kosmetycznym jak i zdrowotnym. Najtańszym i najbardziej ekologicznym sposobem pozyskania dobrej jakości wody jest filtrowanie wody kranowej. Jak dowodzą ostatnio przeprowadzone badania, woda w Polsce jest bezpieczna pod względem bakteriologicznym i spełnia wszelkie normy.

  Filtrowanie wody kranowej redukuje zawartość związków i substancji, które wpływają negatywnie na jej smak, zapach i barwę. Ponadto, redukuje twardość wody i zmniejsza zawartość metali ciężkich, pestycydów i substancji organicznych. Filtrując wodę możesz pozbyć się plastikowych butelek, przez co staniesz się bardziej ekologiczna, a w dodatku zaoszczędzić kilka złotych.

  Drogie Panie. Aby mieć skórę gładką i pełną blasku, obok słoiczków i tubek z kremami, w domowym laboratorium urody każdej kobiety powinna się znaleźć szklanka wody, ale wyłącznie tej filtrowanej.

  Róża Stefaniak

  kosmetolog

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj