Dobre rady dla zabieganych świątecznie mam – pomysły na kreacje na wigilijną kolację

  Ziabaqlu sukienka do karmienia BLACK
  Ziabaqlu

  W tym roku święta Bożego Narodzenia będą dla Ciebie zupełnie innym wydarzeniem, gdyż pierwszy raz zaprezentujesz się w roli mamy. Proponujemy spojrzeć na ten intensywny czas trochę z przymrużeniem oka. Kiedy nadejdzie dzień wigilijnej kolacji, będziesz miała wiele do zrobienia, musisz bowiem zadbać o całą atmosferę, odpowiednio nakryty stół, komfort gości. Dobry humor będzie potrzebny, tak samo jak wygodne ubranie do karmienia szkraba, może więc warto sobie przypomnieć kilka anegdot dotyczących swojego dziecka – przecież każde dziecko mówi i robi coś śmiesznego Mama musi być mistrzem ceremonii, co oczywiście wiąże się z wieloma obowiązkami. Skorzystaj koniecznie z własnego doświadczenia, ale również posłuchaj innych mam! Swoimi radami wspiera nas Natalia Orłow – projektantka ubrań dla karmiących mam.

  W telewizji znowu poleci jakiś stary film, który wszyscy znają na pamięć, a Ty będziesz od rana starać się o tytuł nowoczesnej „kobiety pracującej“, prasując obrusy i serwetki, strojąc bardziej stół niż siebie, starając się po prostu stanąć na głowie, tak, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. 12 potraw – zaczyna wybrzmiewać w myślach, jak egzamin przed komisją rodzinnych degustatorów, którzy zjadą się z bliższej i dalszej okolicy. Zaczynasz już nucić za Kazikiem: „12 potraw, tylko nie płacz proszę“ i już sama nie wiesz czy ta prośba dotyczy Ciebie, czy Twojego szkraba, który właśnie dopomina się o małe danie. Wtedy zaczynasz zastanawiać się jak to będzie podczas Wigilii – jak nakarmisz małego i czy sama możesz jeść te wszystkie potrawy, nad których przygotowaniem siedzisz od wczoraj?

  Dla mamy karmiącej, Wigilia, to czas szczególny, i tylko ona wie, jak bardzo trudny. A przy tym – trzeba jakoś wyglądać! Przede wszystkim, podziel obowiązki, bo inaczej nie będziesz wiedziała, za co się złapać. Mój mąż w tym roku dostaje specjalne zadnie – przygotowania stołu do świątecznej kolacji. Warto jeszcze pamiętać o tym, że to, co jemy, będzie wpływało na samopoczucie malucha, więc również na Twój spokój. Niestety większość potraw wigilijnych nie jest lekkostrawna, a na część z nich, dziecko może reagować alergią. Choćby dlatego warto zachować umiar przy wigilijnym stole – mówi Natalia Orłow.

  Gdzie kucharek sześć, tam będzie co jeść

  Specjalnie na tę okoliczność stwórz hybrydę polskiego przysłowia. Może w ten sposób zaciągniesz innych do pomocy. Jedzenie to dobry klucz do nazwiązania współpracy, bo przecież od rana wszyscy oszczędzają swoje żołądki i już burczy każdemu w brzuchu. Może to nie groźba, co wizja pustego stołu powinna zachęcić do współdziałania. Będziesz miała dodatkowe ręce do pomocy i kilka minut więcej na inne zadania wigilijnego dnia roboczego. Pamiętaj jednak, aby przeszkolić dodatkowych kucharzy lub dać im łatwe polecenia, bo przecież nie będziesz ryzykować, że potrawa nie trafi na świąteczny stół. Możesz oczywiście od razu zaproponować odkurzenie igieł spod choinki, która także czeka na kosmetyczne poprawki. Pamiętaj o rozdzieleniu zadania i odhaczaj kolejne punkty z listy przygotowań wigilijnej kolacji. Koniecznie skorzystaj tutaj z własnego doświadczenia w przydzielaniu domowych obowiązków. Przecież najlepiej wiesz kto wykona poszczególne prace najsprawniej.

  Zdarza się niekiedy tak, że pomoc przynosi więcej szkody niż pożytku. Znam historię o wspólnym gotowaniu, które skończyło się w restauracji. Aby nie powtórzyć tej historii, zawsze dokładnie powiedz czego oczekujesz od osób, które Ci pomagają mówi Natalia.

  Pierwsza gwiazdka, druga… Ty – kreacja na kolację

  Przygotowania dobiegły końca, chociaż pewnie masz wrażenie, że coś jeszcze można zrobić, czegoś brakuje. Nie zapomnij w tym momencie o sobie. Jak na mistrza ceremonii przystało, dalej musisz mieć na wszystko oko, ale i Ciebie wszyscy będą mieli na oku. Pomyśl więc już wcześniej o dobrze dobranej kreacji, która musi być dopasowana do okazji, a także bardzo komfortowa. Zwłaszcza jeśli Twój szkrab zacznie domagać się kolacji. Mamy często mają ten problem w miejscach publicznych. Niby przy rodzinie nie ma się czego wstydzić, ale może lepiej jej nie zawstydzać i przeprowadzić cały proces karmienia sprawnie i prawie niezauważalnie. Skorzystaj z doświadczenia innych mam. Natalia Orłow, w swojej pracowni stworzyła specjalne tuniki, które będą idealne na tę chwilę. Będziesz wyglądała dostojnie, a przy tym, jak Twoje dziecko pomyśli o alarmie jedzeniowym, przywrócisz spokój bardzo szybko, bez zwracania na siebie uwagi.

  Zanim Twoje ciało wróci do swojej formy sprzed porodu, minie trochę czasu. Sama się o tym przekonałam. Dlatego wymyśliłam dla mam rozwiązanie, które daje im swobodę w karmieniu. Myślę, że na taką okazję, jak kolacja wigilijna, mój projekt tuniki jest komfortową i stylową kreacją – mówi Natalia Orłow o swoich projektach tunik.

  „Cuda naprawdę się zdarzają, ale musimy im trochę pomóc

  Oczekiwana pierwsza gwiazda na niebie zasygnalizowała rozpoczęcie tej jednej z najważniejszych kolacji roku. Zgromadzeni przy stole zaczną składać sobie życzenia pomyślności, zdrowia i szczęścia. Dobrze jest stworzyć atmosferę bezpieczeństwa i spotkać się z rodziną w spokojnej, pokojowej atmosferze. Święta te będą również pierwszymi dla Twojego dziecka, więc zapomnij o wszystkich zmartwieniach.

  Bądź otwarta i pamiętaj o innych, ale nie zapominaj o sobie. Pielęgnuj tradycję, np.poprzez pozostawienie dodatkowego nakrycia, to na rodzicach spoczywa obowiązek przekazania jej dziecku. Niech to będzie czas wyjątkowy dla Was wszystkich. Cuda naprawdę się zdarzają, ale musimy im trochę pomóc. Wesołych świąt i wszystkiego dobrego w Nowym Roku – wszystkim mamom życzy, Natalia Orłow.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj