Malewicz Fashion Show – kolekcja Borderline

  Malewicz Fashion Show – kolekcja Borderline
  Malewicz Fashion Show

  17 grudnia 2010 o godzinie 21 w klubie H2O  przy  Wale Miedzeszyńskim 407 odbędzie się premierowy pokaz kolekcji Borderline autorstwa Bartosza Malewicza.

  Najnowsza kolekcja Bartosza Malewicza – Borderline na jesień/zimę 2011/2012 jest ukłonem w stronę ludzkiego umysłu. Projektant zainspirował się tematyką procesów zachodzących w głębi naszej podświadomości, a swoją wizję zmaterializował właśnie w postaci kolekcji.

  „ Estetyka kolekcji odrzuca konsumpcjonizm i konformizm. Tworzenie tej  kolekcji było dla mnie próbą zmierzenia się z własna podświadomością ” – mówi Bartosz Malewicz.

  Borderline to 30 outfitów damskich, składających się z: marynarek, płaszczy, spodni i sukienek. Kolekcja została uszyta z najlepszych włoskich wełen, dzianin i jedwabi. Jak zawsze projektant położył bardzo duży nacisk na wykończenie oraz nienaganność krojów.

  Pokaz przybierze formę performanceu z udziałem występującego na żywo wokalisty.

  Dodatkowo Malewicz postawił na projekcje wizualne z nurtu sztuki współczesnej, które maja podkreślać charakter kolekcji.

  ***

  Bartosz Malewicz – projektant mody i stylista. Ukończył z wyróżnieniem Międzynarodową Szkołę Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie. Stażysta w atelier Macieja Zienia, laureat konkursów modowych: Off fashion i Folk w Wielkim Mieście. Jego prace prezentowane były na tegorocznym Fashion Week w Berlinie oraz na międzynarodowej wystawie 3D w: Białymstoku, Warszawie i Londynie. Na co dzień pracuje przy filmach, teledyskach, reklamach i eventach związanych z modą. O jego projektach pisały takie magazyny jak: Elle, Take Me, Exclisiv czy Dilemmas. Współpracuje z wyselekcjonowanymi shoowroomami i butikami w Warszawie.