Ślunski łikend w IKEA Katowice

  Szklonki, blomwazy, byfyje, glaski i sztabdeki – między innymi taki asortyment IKEA Katowice zaproponuje na nadchodzący barbórkowy weekend. Oprócz tego specjalne oferty sprzedażowe, pyszne golonko czy ślunski kołocz gratis w szwedzkiej restauracji. A wszystko to w myśl zasady, że w Barbórkę śląskim zwyczajem dobrze jest sobie pojeść, odpocząć i zrobić coś dla i w domu.

  Przydzcie do nos w Barbórka! (nawet jak mocie pod górka)
  Dobrze se pojecie!
  Potem trocha dychniecie!

  A na som koniec kupicie sie – co wom trza – do chałpy!

  Zaparaszomy! Ja!

  Śląski weekend w IKEA Katowice, to przede wszystkim pielęgnowanie lokalnych tradycji. Tego dnia, część sklepowej komunikacji będzie dwujęzyczna – po polsku i po śląsku, jak również samo zaproszenie klientów na biesiadowanie. To niesamowite jak bogata jest śląska tradycja, chcemy dzielić się tym z naszymi klientami, mówi Ewa Zakrzewska, kierownik w katowickiej IKEA.

  Właściwie, to śląska gwara zagościła już dawno w katowickim sklepie, a dokładnie w Dziale Sprzedaży Okazyjnej z inicjatywy własnej naszych pracowników. Są to Ślązacy nie tylko z racji urodzenia, ale i z zamiłowania do śląskiej kultury, stąd pomysł na to, aby w tym roku przy okazji naszego lokalnego święta zwrócić się ku tradycji z okazji Barbórki rozszerzyć komunikację na cały sklep, dodaje Zakrzewska. Właśnie żywe zainteresowanie ze strony klientów i wyraźna akceptacja tej formy komunikacji sprawiły, że katowicka IKEA zdecydowała się na wyjście z taka niecodzienną akcją promocyjną. Mamy nadzieję, że ta zaproponowana przez nas formuła pozwoli dobrze się bawić podczas zakupów w naszym sklepie w ten Barbórkowy weekend oraz atrakcyjnie spędzić czas z całą rodziną. Każdego roku zapraszaliśmy Górników do nas w swoich odświętnych strojach, w tym – sami zwracamy się ku tradycji, podsumowuje.

  Nadchodzący weekend, to także Mikołajki, które tradycyjnie odbędą się w zaczarowanym lesie Smaland – przebywające tam dzieci będą pisały listy do Mikołaja, szukały gwiazdki z nieba i śpiewały świąteczne piosenki. A wszystko to wśród wspaniałej, aromatycznej woni pieczonych na dziale kuchennym, pierniczków, które nie tylko można degustować, ale zakupione w szwedzkim sklepiku piernikowe ciasto wypiec we własnym domu. A te dzieciaki, które sklep odwiedzą w poniedziałek 6 grudnia będą miały niecodzienną szansę zabawy w Eko Mikołaja, gdzie tematy związane z odpowiedzialnością za ludzi i środowisko ważne są również w trakcie grudniowego szaleństwa zakupowego.

  Warto wiedzieć: nazwa marki IKEA to akronim – skrót utworzony z pierwszych liter imienia, nazwiska oraz nazw farmy i parafii, skąd pochodzi założyciel firmy (Ingvar Kamprad Elmtaryd Agunnaryd). Uprzejmie prosimy o pisanie nazwy IKEA z wielkich liter i o zachowanie formy nieodmiennej.

  IKEA w Polsce posiada obecnie osiem sklepów, które rocznie odwiedza około 16 milionów klientów. Ponadto poprzez firmę Inter IKEA Centre Polska zbudowaliśmy i zarządzamy siedmioma Parkami Handlowymi. W Jarostach koło Piotrkowa Trybunalskiego posiadamy regionalne Centrum Dystrybucji, które obsługuje sklepy IKEA w Polsce, Czechach, Rumuni, Słowacji i na Węgrzech.

  Czternaście własnych zakładów produkcyjnych i kilkudziesięciu zewnętrznych przedsiębiorców dostarcza meble i artykuły wyposażenia wnętrz do sieci IKEA na całym świecie.