Magia szkła – Villa Glass Studio

  Villa Glass Studio szklane drzwi i podswietlane bulaje
  Villa Glass Studio

  W coraz większej liczbie mieszkań zaczyna dominować szkło w wystroju wnętrza. Co można zrobić ze szkła, żeby było bezpiecznie, a jednocześnie stylowo?

  Szklane Domy

  Każdy nie raz stanął przed dylematem, w jaki sposób urządzić swoje cztery kąty. Musimy zadbać o ściany, podłogi, wybrać odpowiednie meble, wyposażyć kuchnię i łazienkę. W gąszczu dostępnych na rynku ofert, gdzie tradycja miesza się z nowoczesnością, a przepych z prostotą, trzeba podjąć liczne decyzje związane z materiałem, kształtem czy kolorem dobieranych elementów. Od tych decyzji zależeć będzie nie tylko codzienna wygoda, ale i klimat naszego mieszkania. Wśród licznych możliwości na szczególną uwagę zasługują coraz popularniejsze wyroby szklane.

  Magia szkła

  Skończyła się era, gdy materiał ten wykorzystywany był niemal wyłącznie w oknach lub wyposażeniu kuchni. – Tzw. fusing, czyli specjalna technika stapiania i formowania szkła, pozwala nam na tworzenie najróżniejszych form estetycznych i użytkowych – wyjaśnia Marek Malik z Villa Glass Studio, wykonawcy i projektanta szklanych elementów wyposażenia wnętrz. – Dzięki technologii hartowania szklanych wyrobów, gotowe produkty są bardzo wytrzymałe. Dodatkowo możliwość ręcznego dekorowania szkła sprawia, że efekt wizualny przewyższa często nawet najśmielsze oczekiwania. Przykładem mogą być szklane drzwi, które oprócz trwałości cieszą oko swym efektownym wzornictwem.

  Do wyboru, do koloru…

  Ozdobne dodatki umieszczone według uznania w pokoju, kuchni czy łazience, nadają tym miejscom nowy estetyczny kształt. Natomiast decydując się na wybór szklanych drzwi, mebli, kabin prysznicowych, umywalek, barierek, świetlików, a nawet schodów i przeszklonych ścian, możemy zadbać o indywidualny charakter każdego pomieszczenia. Pamiętajmy jednak o zachowaniu pewnej spójności, by każdy kąt mieszkania współgrał z całą resztą. Gwarancją osiągnięcia takiego stanu jest, obok niezliczonej palety barw i wzorów, możliwość tworzenia dekoracji na specjalne zamówienie. Właściwie dobrane ozdoby, patery, wazony, świeczniki są doskonałym dodatkiem dla wcześniej przeszklonych przestrzeni.

  Czas na zmiany?

  Za szerszym wykorzystaniem szkła przy urządzaniu wnętrz przemawiają czynniki estetyczne i praktyczne. Z jednej strony połączenie trójwymiarowego reliefu z  nieograniczoną gamą kolorów  gwarantuje zaspokojenie każdego niemal gustu. Natomiast z drugiej, stosowanie szkła w drzwiach, na blatach stołów, ścianach, armaturze sanitarnej i innych elementach wyposażenia powoduje, że pomieszczenia są odpowiednio oświetlone, nabierają elegancji, a przy tym wywołują wrażenie przestrzenności.

  Techniki obróbki pozwalają na właściwe dopasowanie wyrobów do charakteru pomieszczeń. Jest to szczególnie istotne w przypadku doboru drzwi. Oczywiście szyby, oprócz swoich funkcji wizualnych i estetycznych, spełniają również zadania typowo użytkowe, na przykład informacyjne. Tak jest w przypadku przeszkleń występujących w drzwiach toalet i łazienek, gdzie przebijające się przez szybę zapalone światło jest oznaką, iż z danego pomieszczenia ktoś aktualnie korzysta.

  W podjęciu decyzji o wprowadzeniu do naszego mieszkania szklanej innowacji, pomaga bardzo dobra dostępność produktów, jak również ich różnorodność i możliwość dopasowania nawet dla najbardziej wybrednych osób. Internet otwiera przed nami furtkę do producentów, katalogów, zdjęć i informacji o szklanych dekoracjach. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj