Kapsuła zaprojektowana przez polskich projektantów z MOA

  Poznań. Eastern energy Western style 2
  „Poznań. Eastern energy, Western style”

  Innowacyjna kapsuła zaprojektowana przez polskich projektantów z MOA promuje miasto Poznań na świecie. „Poznań. Eastern energy, Western style”.

  Designerzy ze studia projektowego MOA (Masters of Art) zaprojektowali  nowoczesną, dmuchaną “kapsułę”, która promuje miasto Poznań za granicą. W ciągu ostatnich miesięcy kapsuła była obecna na prestiżowych wydarzeniach międzynarodowych w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii i Włoszech. Po raz pierwszy można ją obejrzeć w Polsce w Starym Browarze w Poznaniu.

  Nowocześnie zaprojektowana przez poznańskich projektantów z firmy MOA kapsuła to ciche, wygodne miejsce, w którym można na chwilę przysiąść, w spokoju porozmawiać, podładować telefon, napić się kawy. Regenerująca chwila oddechu od zgiełku i jednocześnie dostęp do energii jest analogią do miasta Poznań, które zapewnia wszystko, co potrzebne do rozwoju w biznesie. Opatrzona w logo Poznania kapsuła została wyposażona w dwa niewielkie ekrany LCD, na których wyświetlana jest prezentacja poświęcona Poznaniowi. W kapsule umieszczona została półka z folderami prezentującymi miasto jako stawiające na innowacje i wspierające przedsiębiorczość.

  Kapsuła była wystawiana w ramach kampanii promującej miasto prowadzonej pod hasłem „Poznań. Eastern energy, Western style” w największych miastach europejskich w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, Włoszech i Belgii.  Celem kampanii jest promocja miasta wśród ludzi biznesu, liderów opinii, decydentów. Projekty realizowane są w ramach kampanii promocyjnej prowadzonej od czerwca br.

  “Design to jeden z najlepszych polskich towarów eksportowych. Stad pomysł promocji Poznania właśnie poprzez wykorzystanie nowoczesnej technologii w połączeniu z funkcjonalnym projektem. Projektowanie to nasza mocna strona, dlatego poza kapsułą mamy opracowaną koncepcję dla miast na serię gadżetów promocyjnych pochodzących z recyklingu.” – mówi Wojciech Łanecki, dyrektor kreatywny w MOA współautor projektu. „ Wyzwaniem dla tego projektu było połączenie przyciągającej uwagę futurystycznej formy z łatwym i szybkim montażem, gdyż kapsuła musiała często zmieniać miejsce ekspozycji w bardzo krótkim czasie. Miastu Poznań Zależało najbardziej właśnie na lekkości projektu oraz mobilności konstrukcji. Dzięki technologii dmuchanej konstrukcji kapsuły udało się zmniejszyć czas jej stawiania do 5min osiągając jednocześnie porządany efekt atrakcji wizualnej”. – dodaje współautor prokjetu.

  Firma MOA s.c. powstała w styczniu 2006 roku i działa na rynku designu, reklamy oraz sztuki. MOA Masters of Arts to interdyscyplinarne biuro projektowe dostarczające biznesowi pomysłowych i innowacyjnych rozwiązań z zakresu designu, zaawansowanego oświetlenia i sztuki współczesnej. Swoją działalność rozwija w trzech działach: MOA DESIGN, MOA ART oraz MOA LIGHT.

  Od czerwca do września br. kapsuła była eksponowana na najbardziej prestiżowych targach Recycling and Waste Management Exhibition w Anglii; Viscom Show w Paryżu 2010, IFA Berlin oraz Milan Fashion Week. Do 08 listopada listopada kapsułę można obejrzeć w Starym Browarze w Poznaniu w ramach organizowanego tam Art&Fashion Festiwal. Potem kapsuła będzie wystawiana na targach poznańskich.