Karnawał wenecki w nowej kolekcji Kingi

  SENSES M 1318
  Kolekcja „Carnival In Venice”

  Bale maskowe, podróże gondolą, zapierająca dech w piersiach architektura i przede wszystkim karnawał – to atrybuty, które najczęściej kojarzą się z Wenecją. Właśnie to miasto stało się inspiracją dla najnowszej kolekcji bielizny Kinga.

  Kolekcja „Carnival In Venice” inspirowana jest miastem na wodzie, a przede wszystkim jego zmysłowością i przepychem.  W kolekcji dominują głębokie, nasycone kolory karnawałowych masek – czerwień, bordo, granat, brąz. Można w niej znaleźć nawiązania do bogatych ornamentów weneckiej architektury (w modelach Senses, Castello, Antico, Misteriso i Caramella) oraz klasyczne odniesienia do włoskiego stylu (Venice, Dolce Vita, Vacanza, czy Giacomo). Bardzo silnie zaznaczone są nawiązania retro, czego najlepszym dowodem są modele Carnival i Romantico, do których dostępne są wysokie figi. To idealna propozycja dla wszystkich fashionistek, które swoim strojem chcą nawiązać do ulubionej epoki. Inspirację Italią widać w bogatej ofercie koszulek nocnych (Signora, Bella, Piazza, Mattina), dostępnych głównie w kolorze czarnym, ukochanym przez Włoszki

  „Wenecja i jej piękno, to przede wszystkim niezwykłe położenie miedzy lazurem nieba i morza, wśród cichych wód laguny, które odbijają wytworną architekturę pałaców. To właśnie jej romantyczny pejzaż, charakterystyczne morskie oświetlenie obiektów, refleksy wody i słońca były inspiracją do stworzenia kolekcji „Carnival of Venice”. Naszym celem było stworzenie kolekcji dla kobiet, które kochają szyk i elegancję, z którą kojarzy się „miasto na wodzie” – mówi pani Kinga Lesisz, właścicielka firmy Kinga.

  Kolekcja będzie stopniowo wchodzić do sprzedaży od jesieni 2010 i będzie dostępna na stronie www.kinga.com.pl