ANIA Dąbrowska – ANIA MOVIE TOUR

  01 Fot.Kama CzudowskaNatalia Jakubowska Sony Music
  Ania Dąbrowska

  1 grudnia 2010 roku Bałtycka Agencja Artystyczna BART zaprasza na koncert Ani Dąbrowskiej, promujący jej najnowszą płytę „Ania Movie”, która miała premierę 19 marca

  „Ania Movie” to projekt powstały z fascynacji Ani Dąbrowskiej piosenkami filmowymi. Album zawiera piosenki tak odległe stylistycznie i czasowo, jak „Sounds of Silence” Simona & Garfunkela, „Strawberry Fields Forever” The Beatles, „Bang Bang” Sonny & Cher czy „Silent Sigh” Badly Drawn Boy. Co połączyło tak odległe muzyczne światy?

  – Najważniejsze było, żebym lubiła te piosenki i chciała je śpiewać. Najpierw sama piosenka musiała do mnie trafić, a później ja musiałam trafić z jej interpretacją – mówi Ania. – Wspólnym mianownikiem jest mój zespół. Gram z nimi koncerty od kilku lat, to znakomici muzycy i fajni ludzie. Lubimy się… Dlaczego nie miałabym zrobić z nimi płyty? Spotykaliśmy się na próbach, wymyślaliśmy wspólnie formy piosenek, razem pracowaliśmy nad aranżacjami i potem razem to wszystko nagraliśmy.

  Album wyprodukował Kuba Galiński, multiinstrumentalista z zespołu Ani, który chrzest bojowy przeszedł, produkując dwie EPki artystki („W spodniach, czy w sukience” i „Nigdy więcej nie tańcz ze mną”), a materiał zmiksował Bogdan Kondracki. Zespół Ani w nagraniach wsparło też grono znakomitych gości, z Zespołem Smyczkowym Polskiej Orkiestry Radiowej pod dyrekcją Adama Sztaby na czele.

  Ognisty, gangsterski funk z filmów blaxploitation i natchniona ballada hipisowskich bardów. Jedyny w swoim rodzaju beatlesowski sznyt i pościelowa ballada z softpornowego klasyka. Na „Ania Movie” wszystko jest możliwe i wszystko jest stylowe. To pop z klasą i charakterem, aranżacyjnym rozmachem i pełnym, niemal bigbandowym brzmieniem, nawiązujący raczej do muzyki lat 60. i 70., niż komputerowo preparowanych hitów z dzisiejszych list przebojów. „Ania Movie” to zarazem zwieńczenie dotychczasowych artystycznych poszukiwań Dąbrowskiej, jak i pożegnanie wokalistki z brzmieniami retro.

  1 grudnia 2010, godz. 20.15

  ANIA MOVIE TOUR

  Sala Columbus/Sheraton Sopot Hotel, Conference Center & Spa
  ul. Powstańców Warszawy 9 w Sopocie

  Bilety w cenie: 80 zł, 60 zł  do nabycia w kasie Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART, ul. Kościuszki 61 w Sopocie, tel. 58 555 84 51 lub 52.

  www.bart.sopot.pl, w sieci Ticket Online www.ticketonline.pl

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj