Ewa Minge i jej kompleksowy projekt wnętrzarski dla Villa Natura

  EVA MINGE dla Villa Natura 31
  20 października na Warszawskim Wilanowie, można było zobaczyć efekty wnętrzarskiej kreatywności Ewy Minge.
  Już sama bryła domu zaprojektowana przez – Jerzego Dziubę zachwyca oryginalnym kształtem, nowoczesnością a przede wszystkim funkcjonalnością.

  Developer, Dariusz Gardener – prezes Villa Natura, oddał w ręce Ewy Minge jeden z budynków na swoim osiedlu. A co powstało? – luksusowa willa z ultra nowoczesnym designem. Ewa Minge postawiła przede wszystkim na przestronne, opływowe, geometryczne formy, subtelną surowość w kontrapunkcie  mocnymi akcentami.

  Ciekawość wzbudziło wiele elementów wyposażenia. Jednym z nich była niesamowita kuchnia, przypominająca kształtem otwartą walizkę, w opływowych kształtach, nawiązujących do Art Deco, a jednak w bardzo nowoczesnej formie. Ascetyczna, czysta przestrzeń kuchni wykonana wg projektu Ewy Minge, przez polską firmę Remeb została uzupełniona niesamowitą wyspą kuchenną, którą projektantka przygotowała dla firmy Marmorin, która została uzupełniona nowoczesnymi sprzętami AGD marki Gaggenau i Simens. Ciekawostką jest fakt, że obie formy są absolutnie pionierskie na skalę światową.

  Całość domu pomalowana stworzonym przez projektantkę dla Dekoralu, kolorem „Natchnienie”, stała się doskonałą płaszczyzną do uwypuklenia jej wyobraźni, którą zawarła na przykład w szklanej ścianie przypominającej sztukę nowoczesną, zbudowaną z niezależnych, ułożonych w mozaikę kawałków szkła szlifowanego w asymetryczny sposób przez firmę DubielVitrum według projektu Ewy Minge. Dla przeciwwagi szklanych czy ceramicznych powierzchni pojawiło się piękne, szlachetne drewno i ściany obite intrygującymi połaciami aksamitu w nawiązujące konsekwentnie do formy całości.

  Klatka schodowa podobnie jak górny hol, również została wyłożona miękkim aksamitem, mając w kontrapunkcie perfekcyjnie przemyślane i wykonane czarne kamienne schody z kamienia.  Ten sam kamień pojawił się jako wykończenie cokołów całego wnętrza i w pięknym, monumentalnym, ekologicznym kominku. Sufity zdobiły wymyślone i opracowane przez projektantkę ogromne żyrandole, w których surowa minimalistyczna metalowa rama została zmiękczona geometryczną siatką z czarnych lub białych kryształów Swarovskiego. Nowoczesne, minimalistyczne oświetlenie Swarovskiego obok obłędnych szklanych schodów wykonanych przez firmę Atrium podwieszonych w górnej części domu, a prowadzących na całkowicie odkryte, oszklone poddasze były jedynymi elementami zdobiącymi surowe a jednak bardzo luksusowe i piękne wnętrze.

  Ciekawe rozwiązania łazienek zbudowanych praktycznie z dwóch kolorów mozaiki podkreślała niespotykana obłość ścian i drzwi z panelami w srebrnym kolorze, które zostały wykonane zgodnie z projektem projektantki przez firmę Moric. Niezwykłym elementem wszystkich wnętrz były grzejniki, które zdecydowanie bardziej przypominały nowoczesną rzeźbę a niżeli technikę grzewczą, to efekt współpracy projektantki z Kalmarem.

  Kamienne wykończenia przygotowane przez Interstone okazały się idealnym tłem dla pięknych tapicerowanych mebli o oryginalnej formie, z których jeden przypominał fortepian. W meblach tych projektantka konsekwentnie zestawiła surową skórę z miękkim aksamitem. Te meble to efekt współpracy Ewy Minge z polską fabryką – Adriana.

  Atmosferę i ton wnętrzu nadał super nowoczesny sprzęt audiowizualny marki Loewe a zintegrowane oświetlenie i nagłośnienie inteligentnego domu przygotowało ArtCinema. W sypialni natomiast znajdowało się najdroższe łóżko świata marki Hästens, którego cena jest wprost proporcjonalna do jakości.

  Dekoracje okienne to bardzo nowoczesna, laserowo cięta, delikatna tkanina. Italissima Home to kolejny projekt Ewy Minge dedykowany właśnie przestrzeni okiennej oraz innych tekstyliom domowym, takim jak pościel, narzuty na łóżka, ręczniki.

  Podłogi ceramiczne, kafle ścienne i inne elementy ceramiczne to znana na całym świecie marka Villeroy&Boch uzupełnione armaturą marki Grohe natomiast piękne drewno i luksusowe panele połogowe pochodzą z firmy Classen, dla której projektuje Ewa Minge.

  Wszystkie elementy są częścią składową projektu Eva Minge Home, w którym poza designem przemysłowym, swoje miejsce ma sztuka i architektura. Obrazy do wnętrz przygotowuje sam Andrzej Pągowski, który jest współtwórcą projektu realizowanego przez projektantkę Creative Group.

  Grupa kreatywna została powołana dwa lata temu w celu wprowadzenia polskiego przemysłu wzorniczego na światowe rynki. Twórcami Grupy są osoby, które dzięki międzynarodowym doświadczeniom oraz przekonaniu o potencjale polskiego wzornictwa, chcą je skojarzyć z najwyższą jakością, innowacyjnością i nowoczesną technologią. W działalność Grupy zaangażowani są m.in.: Ewa Minge, Andrzej Pągowski – artysta plastyk, Jerzy Dziuba – architekt, Radosław Hutnik – projektant i grafik, Dariusz Gardener – developer, Piotr Metz – dziennikarz związany z tematyką designu. Grupę kreatywną tworzą zarówno indywidualni twórcy, jak i firmy. Wśród tych ostatnich są przede wszystkim podmioty zainteresowane budowaniem własnego charakteru i marki w oparciu o indywidualny, konsekwentny styl, przy wykorzystaniu wsparcia i doświadczeń innych członków Grupy.

  Wnętrze domu zaprojektowanego przez projektantkę jest otwartą formą, w której miejsce znajdą projekty tak firm jak i indywidualnych twórców skupionych wokół  Grupy Kreatywnej. Będzie on stanowił swoistego rodzaju galerię możliwości polskiego designu. Ewa Minge ma za sobą wiele projektów komercyjnych, z dziedziny architektury i designu przemysłowego. Ten projekt jest pierwszą niekomercyjną, publiczną formą, która sama w sobie będzie kreatywna poprzez zmiany, które będą w niej nieustająco dokonywane. Projektantka podkreśliła, że w przypadku tego domu chodziło głównie o stworzenie pewnego rodzaju ekshibicjonizmu twórczego popartego możliwościami polskich i zagranicznych producentów, którzy na stałe współpracują z projektantką i jej Grupą Kreatywną.

  Project manager: Karolina Wirowska-Ulińska

  Pozostali Partnerzy współpracujący z projektantką przy tym projekcie to: DPS – sufity napinane, Lux’Arte – meble, Miloo – kominki ekologiczne, Hefra – sztućce i platery, G.W. & Crystal Fashion – Autoryzowany Sprzedawca Hurtowy Swarovski Elements, LED Polska – oświetlenie LED, WSC – dystrybutor oprogramowania dla architektów Archicad.