Alternatywne Strzały z Biodra

  Kobiety 4
  Alternatywne Strzały z Biodra

  Na początku listopada rusza trasa koncertowa „Strzały z Biodra” – największa alternatywna trasa tej jesieni. Na koncertach w całej Polsce zagrają gwiazdy niestandardowych dźwięków: Tymon Tymański & The Transistors, Homosapiens i Kobiety. Artyści zaprezentują muzyczną miksturę, której nie oprze się żaden miłośnik alternatywnych brzmień.

  Stacje muzyczne coraz częściej karmią odbiorców muzyczną papką bez smaku. Poprzez trasę „Strzały z Biodra” wytwórnia Biodro Records postanowiła więc wytoczyć batalię muzycznemu fast foodowi pozbawionemu treści. – Dookoła otacza nas plastikowy, mało ambitny pop. Na polskim rynku muzycznym nie dzieje się niemal nic godnego uwagi, a dla alternatywy jest coraz mniej miejsca – mówi Grzegorz Guziński, wokalista grupy Homosapiens. – Dlatego postanowiliśmy wyruszyć z zespołem w ogólnopolską trasę i zaserwować osobom szukającym czegoś bardziej wartościowego oryginalną muzykę z przekazem. Towarzyszyć będą nam też dwa inne świetne zespoły związane z wytwórnią Biodro Records: Kobiety i Homosapiens. Myślę, że może powstać z tego naprawdę interesująca mieszanka – dodaje Tymon Tymański, lider grupy Tymon Tymański & The Transistors.

  Podczas koncertów zespoły zaprezentują utwory z nowych płyt. Kobiety przedstawią zupełnie nowy materiał. Jedenaście premierowych piosenek z płyty o wymownym tytule We are the Mutants utrzymanych jest w klimacie czarnej komedii. Są to teksty o miłości, wolności i śmierci, za które odpowiedzialny jest Grzegorz Nawrocki. Także Homosapiens zaserwuje smakowite muzyczne kąski o ciężkim brzmieniu z płyty, której premiera przewidziana jest na początek przyszłego roku. Tymon Tymański & The Transistors zagrają utwory między innymi z ostatniej, nagrodzonej Fryderykiem 2009 płyty Bigos Heart.

  – Podczas nadchodzącej trasy koncertowej chcemy promować nie tylko muzykę alternatywną, ale także kulturę związaną z Gdańskiem. Wytwórnia Biodro Records, jak i muzycy, którzy wystąpią na koncertach są związani z tym miastem. Stąd współorganizatorem trasy jest Gdańsk – Europejska Stolica Kultury. Myśl przewodnia kandydatury tego miasta – Wolność kultury. Kultura wolności – jest nam szczególnie bliska – mówi Grzegorz Nawrocki, lider zespołu Kobiety.

  Trasa koncertowa obejmie kilka polskich miast:

  • 4 listopada muzycy zagrają w Krakowie w klubie Rozrywki Trzy
  • 5 listopada – w Opolu w MOK
  • 6 listopada – w Lublinie w Teatrze Andersena
  • 7 listopada – w Warszawie w Och Teatr
  • 17 listopada – w Poznaniu, w klubie Pod Minogą
  • 18 listopada – w Szczecinie, w klubie Patio
  • 26 listopada – w Olsztynie w ANDERGRANT
  • 27 listopada – w Łodzi, w klubie Luka
  • 28 listopada – we Wrocławiu, w Eter Club

  Pełna lista koncertów dostępna będzie na stronie internetowej wytwórni Biodro Records: http://www.biodro.pl/ oraz stronie Strzały z Biodra na www.facebook.com.

  O zespołach:

  Tymon Tymański & The Transistors to zespół, który powstał w 2002 r. i gra muzykę rockową, inspirowaną także jazzem i alternatywą. Grupa wydała dotąd trzy krążki. Pierwszy z nich będący muzyką do filmu Wojciecha Smarzowskiego Wesele odniósł ogromny sukces wśród publiczności i krytyków. Za muzykę do Wesela Tymański zdobył Orła 2005 oraz Złotą Kaczkę czasopisma Film. Najnowsza płyta Bigos Heart została doceniona przez krytyków Fryderykiem w kategorii muzyka alternatywna.

  Kobiety to grupa powstała wiosną 1999 roku. Muzyka zespołu to połączenie rockowej awangardy z elementami muzyki popularnej, której brzmień można posłuchać na trzech płytach grupy. Największy sukces grupa odniosła po wydaniu ostatniego krążka pt. Amnestia, który przyniósł zespołowi bardzo duże uznanie krytyków i publiczności, w tym nominację do Paszportów Polityki 2007 w kategorii Muzyka Popularna.

  Grupa Homosapiens powstała w 1996 roku. Zespół wydał dwa albumy. Pierwszy przyniósł mu ogromny sukces na rynku muzyki alternatywnej. W 2002 roku ukazał się kolejny krążek zatytułowany Big Frank, który również został doceniony przez publiczność.  Muzyka tworzona przez Homosapiens czerpie inspirację z wielu muzycznych tradycji, przede wszystkim z psychodelicznego rocka, country, rhytm’n’blues czy funk..

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj