TEATR REMUS „GOŚCIE” Premiera: 10 listopada 2010

  goscie plakat 2
  TEATR REMUS „GOŚCIE”

  „Goście” to multimedialny pokaz artystyczny realizowany we współpracy zespołu artystycznego Teatru Remus z litewskim artystą-plastykiem, Linasem Domarackasem, na motywach książki Diane Ackerman „Azyl – opowieść o Żydach ukrywanych w warszawskim ZOO”, która jest niezwykle nowatorskim spojrzeniem na temat Holocaustu. W pokazie wykorzystane zostaną elementy teatru, pieśni, muzyki granej na żywo oraz z odtwarzaczy mechanicznych, rzeźby, fotografii, autorskiego oświetlenia, oraz projekcji multimedialnych.

  Historia ukrywania w zakamarkach wybiegów dla dzikich zwierząt Żydów wyprowadzonych z getta przez ówczesnego dyrektora warszawskiego ZOO, Jana Żabińskiego i jego żonę Antoninę, sama w sobie może stanowić metaforę Holocaustu.

  Historia opisana przez Diane Ackerman, przy całym swoim nieprawdopodobieństwie i ogromnym potencjale dramaturgicznym, jednocześnie bardzo silnie działa na wyobraźnię, zwłaszcza teatralną i wizualną. Przenikanie się świata ludzi i zwierząt, rozmywanie granic pomiędzy tymi światami – salon pełen zwierząt, klatki pełne ludzi – jest to niezwykle bogate pole do poszukiwań artystycznych, szczególnie dla takiego gatunku teatru i języka teatralnego, który uprawia Teatr Remus.

  OBSADA:

  Agnieszka Hakizimana, Dominika Jarosz, Zbigniew Kowalski, Sean Palmer, Monika Sadkowska, Łukasz Wójcicki.

  REŻYSERIA:

  Katarzyna Kazimierczuk

  Teatr Remus,

  ul. Targowa 80
  (drugie wejście od ul. Inżynierskiej 3 przez klub „Sen Pszczoły”)

  Premiera:

  10 listopada 2010

  pozostałe spektakle:

  11-14 listopada 2010

  godz. 19.00

  WSTĘP WOLNY!

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj