Łazienka po tuningu

  TwojaBateria.pl oswietlenie Ruben Space
  Oświetlenie Łazienki

  Tuning coraz pewniej wkracza do różnych sfer naszego życia. Ulepszamy co się da – obok oczywistych samochodów, telefonów czy komputerów, odważnie zmieniamy oryginalną linię ubrań czy elementów wyposażenia wnętrz. Robimy to subtelnie, nie przekraczamy granicy jeszcze do niedawna kojarzącej się z kiczem. Na czym polega tuning nowoczesnej łazienki?

  Łazienka po tuningu

  W łazience mamy kilka możliwości na przeprowadzenie dosyć istotnych i rzucających się w oczy zmian, który oprócz aspektów estetycznych, zwiększą relaksujące właściwości tego pomieszczenia. – Coraz chętniej montujemy w domach baterie lub specjalne nakładki na krany, które podświetlają wodę zmieniając jednocześnie kolor w zależności od jej temperatury – zauważa Kamil Urbaś ze sklepu TwojaBateria.pl. – To także dobry sposób na uniknięcie poparzenia przez ciekawskie, roztargnione dziecko. Dodatkowe świetlne efekty mogą stanowić również źródło dobrej zabawy podczas wieczornej kąpieli.

  Relaksujące detale

  Chcąc uprzyjemnić sobie czas spędzany w wannie – bez zbytniej ingerencji w już zamontowany sprzęt – dodać możemy kilka elementów, które sprawią, że kąpiel, oprócz higienicznych walorów, zyska także dodatkowe możliwości relaksacyjne. Wystarczy dobrze dobrany, wygodny zagłówek, ergonomiczna mata masująca, a stara, wysłużona wanna zyska nowego charakteru i funkcjonalności.

  Rewolucja w stylu SPA

  Innym, nieco bardziej zauważalnym rozwiązaniem, jest zmiana zwykłej kabiny prysznicowej w centrum hydromasażu czy nawet turecką łaźnię. Coraz chętniej instalujemy oprócz zwykłej baterii prysznicowej także deszczownicę, która pozwala na chwilę relaksu np. pod koniec kąpieli. Jeśli dysponujemy większą ilością gotówki i wolnego czasu, a także jesteśmy przygotowani na małą rewolucję, możemy pozwolić sobie na bardziej spektakularną zmianę. W co zainwestować? Stwórzmy w łazience małe centrum wellness, instalując wannę z hydromasażem. Oprócz oryginalnych funkcji, z których najczęściej korzystamy, jak masaże o różnych natężeniu, możemy dodatkowo rozwinąć możliwości takiego sprzętu. – Jeśli znudzi nam się typowy masaż wodny czy powietrzny, warto udoskonalić naszą wannę decydując się np. na system służący do światło czy aromaterapii – doradza Kamil Urbaś. – Specjalnie dobrane wiązki światła czy kompozycje olejków zapachowych wprowadzą nas w stan wyjątkowego relaksu, dodadzą energii lub po prostu pozwolą zapomnieć o całym świecie i codziennych problemach.

  Dodatkowe, intymne oświetlenie np. na ścianach lub suficie spotęguje poczucie wyjątkowego klimatu niczym z prawdziwego SPA.

  Oprócz fizycznej przyjemności, którą dostarcza wodny masaż, równie ważne są wrażenia estetyczne. Co zrobić, aby ściany w łazience zyskały zupełnie nowego, jedynego w swoim rodzaju wyrazu? Ciekawym rozwiązaniem jest metamorfoza płytek – bez konieczności przeprowadzania generalnego remontu i godzin spędzanych na wyborze nowego, odpowiedniego wzoru czy kolorystyki. Możemy je po prostu pomalować. Jednak uzyskanie niesamowitego efektu niczym spod pędzla artysty, wymaga plastycznego zacięcia, kreatywności i z całą pewnością ogromnych pokładów cierpliwości.