Ruszają Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw

  TT Warsaw2


  Oferty turystyczne z całego świata, spotkania ze znanymi podróżnikami oraz liczne pokazy, degustacje i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami czekają na uczestników XVIII Międzynarodowych Targów Turystycznych TT Warsaw 2010, które rozpoczną się w najbliższy czwartek, 23 września br. w Warszawie w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56C.
  Przez trzy dni targów zwiedzający będą mogli poznać wszechstronne oferty turystyczne prezentowane przez 774 wystawców z 61 krajów z całego świata. Wśród nich znajdą się kompleksowe propozycje zagranicznych oraz krajowych wyjazdów, wycieczek, hoteli, uzdrowisk, ośrodków narciarskich czy SPA. Przedstawione zostaną różnorodne atrakcje turystyczne w tym kulinarne, kulturalne, przyrodnicze, a także oferty aktywnego wypoczynku. Na 33 stoiskach narodowych swoje walory turystyczne będą prezentowały kraje z różnych części globu. W targach wezmą również udział przedstawiciele najważniejszych organizacji i instytucji turystycznych w Polsce. Targom towarzyszyć będą szkolenia, konferencje i spotkania z ekspertami z branży. Pierwszy dzień TT Warsaw zarezerwowany jest wyłącznie dla branży turystycznej, a dla wszystkich miłośników podróżowania wydarzenie będzie otwarte 24 i 25 września br.

  – Targi TT Warsaw są najważniejszym i największym międzynarodowym wydarzeniem branży turystycznej w Polsce.  W tym roku będziemy gościć rekordową liczbę wystawców, którzy przygotowali na nasze targi najbardziej aktualne oferty wyjazdów i pobytów turystycznych. Wszechstronne i różnorodne propozycje powinny usatysfakcjonować każdego, kto szuka inspiracji na atrakcyjny wyjazd, zarówno w kraju, jak i za granicą. Targi pozwolą na porównywanie ofert dostępnych na rynku turystycznym i nawiązywania kontaktów biznesowych. TT Warsaw są również miejscem, które wskazuje obecne trendy w turystyce oraz umożliwia poznanie nowości w branży. Przy okazji tego wydarzenia wśród rodzimych i zagranicznych odbiorców promują się również polskie atrakcje turystyczne zarówno te znane, jak i te, które czekają jeszcze na wykorzystanie ich potencjału w świecie turystyki – mówi Agnieszka Huszczyńska, prezes zarządu MT Targi, organizatora TT Warsaw. 

  TT Warsaw będą okazją do poznania licznych ofert polskich i zagranicznych ośrodków narciarskich, co szczególnie ucieszy miłośników sportów zimowych. Szeroką ofertę alpejskich regionów przedstawi m.in. Austria. Atrakcją zimową targów będą m.in. zawody narciarskie polskich dziennikarzy na słowackim narciarskim symulatorze „SLOVAKIA SKI CUP” organizowane w drugim dniu targów. Udział w zawodach wezmą polscy dziennikarze turystyczni, fani białego szaleństwa, którzy pokażą swoje umiejętności na specjalnie zbudowanym stoku. Na stoisku narodowym Słowacji, kraju partnerskiego tegorocznej edycji TT Warsaw, będzie można skosztować m.in. specjałów narodowej kuchni pierogów z bryndzą i ciast, degustować słowackie trunki, zagrać w mini hokeja, obejrzeć występy folklorystycznego zespołu oraz wziąć udział w konkursach nt. Słowacji. Z kolei na stoisku narodowym Norwegii zwiedzający dowiedzą się m.in. co warto zobaczyć nad fiordami i gdzie znajdują się najlepsze miejsca noclegowe w Oslo. Będą mogli także poznać ofertę wyjątkowego safari wielorybniczego firmy Whale Safari Andenes oraz ciekawe propozycje firmy Gunnar Guide – organizatora wycieczek w blasku zorzy polarnej i biesiad Saamów (Lapończyków). Ponadto na norweskim stoisku będzie można wygrać wyjątkową nagrodę: 5-dniowy Mini Rejs do Kopenhagi i Oslo. Uwagę osób interesujących się Francją powinna zwrócić prezentowana po raz pierwszy polska edycja mapy Szlaki Wina we Francji, w której przedstawiono 17 regionów winnych. Oferta łączy francuską tradycję wina i sztuki z zabawą oraz odkrywaniem pasjonujących zakątków. Na targach prezentować się będzie coraz bardziej popularna wśród polskich turystów Madera, wyspa wiecznej wiosny i zieleni. Swoje atuty przedstawi także portugalski region Algarve, słynący z pięknych plaż, doskonałych warunków do wypoczynku i świetnie przygotowanych pól golfowych. Promujące się linie lotnicze TAP Portugal, które uruchomiły w ubiegłym roku połączenie między Warszawą a Lizboną, w ostatnim dniu targów rozlosują bilety lotnicze. Do uprawiania golfa będzie namawiała na swoim stoisku Dominikana wraz z 30 luksusowymi polami. Tam również znajdą zwiedzający oferty masaży według technik z całego świata, spływów pontonem, jazdy terenowej i kiteboardingu. Natomiast ambasada Syrii będzie zachęcała do zwiedzania intrygujących i egzotycznych miast oraz poznania ofert dziewięciu zaproszonych touroperatorów organizujących wyjazdy do takich miejsc jak Halab, Homs, Bosra, Maalula czy Sveda. Na stoisku będzie można także skosztować oryginalnej arabskiej gorzkiej kawy i herbaty, spróbować arabskich przekąsek i otrzymać regionalny upominek.

  Na TT Warsaw nie zabraknie również rodzimych wystawców zachwalających walory polskiej turystyki. Polska Organizacja Turystyczna przedstawi najlepsze krajowe produkty turystyczne w nowoczesnej multimedialnej formule animowanej lub filmowej bądź  w opcji do posłuchania przez słuchawki. Pokazy będą realizowane w ramach projektu „Promujmy Polskę Razem”. Szczególnie promowane będą Szlak Zabytków Techniki Województwa Śląskiego oraz Kanał Augustowski – Szlak Papieski. Z kolei Toruń będzie prezentował nowość – motoarenę, najnowocześniejszy stadion żużlowy na świecie. Poza tym będzie zapraszał do  spróbowania regionalnych przysmaków, a wśród nich tradycyjnych wypieków z Żywego Muzeum Piernika. Na stoisku pojawią się również rycerze z Centrum Kultury Zamek Krzyżacki. Warszawa w 200 rocznicę urodzin F. Chopina przygotowała stoisko poświęcone kompozytorowi, na którym odbędą się m.in. konkursy wiedzy o Warszawie, w tym Warszawie Chopina. Wśród nagród znajdą się m.in. zaproszenia do teatru lub na koncert, przejazd dwupoziomowym autokarem, albumy i gadżety warszawskie. Szklarska Poręba, Miasto  Ducha Gór również przygotowała liczne atrakcje do wygrania m. in.  pobyt w jednym z górskich pensjonatów, ski-pas dla 2 osób na kompleks Ski Areny Szrenica, a także możliwość bezpłatnego wypożyczenia 2  kompletów  biegówek  firmy SALOMON. Spośród polskich regionów najsilniej zaprezentuje się na targach Mazowsze, Świętokrzyskie, Warmińsko-Mazurskie, Lubelskie i Małopolskie.

  W trakcie najbliższej edycji targów zorganizowana zostanie akcja fotografowania TT Warsaw. Osoby, które zrobią zdjęcia z targów, mogą je przesłać na adres [email protected] i wezmą tym samym udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami. Na autorów najciekawszych zdjęć czeka 5 bonów po 1000 zł i dwa po 900 do wykorzystania w Biurze Podróży Triada.

  Na targach TT Warsaw przygotowano wszechstronny program konferencji, szkoleń i warsztatów z udziałem najlepszych ekspertów z branży, które pozwolą na poszerzenie wiedzy i zdobycie nowych umiejętności niezbędnych w prowadzeniu efektywnego biznesu turystycznego. Poruszone zostaną tematy dotyczące m.in. podróży motywacyjnych, tworzenia kompleksowej oferty bazującej na krajowych atrakcjach turystycznych. Ostatniego dnia targów, w sobotę 25 września, odbędą się również spotkania ze znanymi globtrotterami, m.in. Markiem Kamińskim, Martą Sziłajtis-Obiegło i Maciejem Czaplińskim.

  Już tylko do 21 września do godz. 15.00 osoby z branży mogą zarejestrować się na www.ttwarsaw.pl/rejestracja, aby móc bezpłatnie wziąć udział w targach. Bilet na pierwszy dzień TT Warsaw poświęcony branży, 23 września, będzie kosztował 40 zł, a karnet na trzy dni 50 zł. T Cena za dwudniowy karnet dla klientów indywidualnych wynosi 15 zł, koszt pojedynczego biletu na 24 września to 12 zł, a na 25 września – 5zł.

  Patronat nad  TT Warsaw 2010 objęli Minister Sportu i Turystyki, Adam Giersz oraz Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz. Partnerami merytorycznymi targów są Polska Organizacja Turystyczna i Polska Izba Turystyki. TT Warsaw 2010 organizowane są we współpracy merytorycznej z Polską Agencją Rozwoju Turystyki, Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego oraz Warsaw Convention Bureau.

  XVIII Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw odbędą się w nowoczesnym Centrum Targowo-Kongresowym przy ul. Marsa 56C, które oddalone jest zaledwie 9 km od Dworca Centralnego, 6 km od Dworca Wschodniego i 14 km od lotniska Okęcie. Obiekt zapewnia 1500 miejsc parkingowych oraz stały postój taksówek. Ponadto, w sąsiedztwie kursuje 10 miejskich linii autobusowych z różnych punktów Warszawy, a ze Śródmieścia i Dworca Wschodniego Pociągi Kolei Mazowieckich. Aby jeszcze ułatwić dojazd zwiedzającym zorganizowane zostaną również bezpłatne autobusy z dwóch miejsc z centrum Warszawy spod Pałacu Kultury i Nauki oraz spod stacji metra Politechnika.

  ***

  Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw to najważniejsze wydarzenie branży turystycznej w Polsce. Grupuje największą liczbę krajów, które zazwyczaj wystawiają się na stoiskach narodowych, a także stanowi bardzo ważną platformę dla promocji oferty turystycznej polskich miast i regionów wśród kontrahentów z kraju i zagranicy. Dzięki kompleksowości oferty wystawianej na targach TT Warsaw prezentuje wszechstronny katalog pomysłów i rozwiązań wpisujących się w najnowsze trendy turystyczne, na bazie których firmy turystyczne mogą stworzyć kompletną ofertę turystyczną i rozwijać swój biznes.

  Uczestnikami TT Warsaw są touroperatorzy, obiekty noclegowe (hotelowe, sanatoryjne, wellness&spa i pensjonaty), przewoźnicy (lotniczy, kolejowi, promowi i autokarowi), narodowe, regionalne i lokalne organizacje turystyczne, urzędy marszałkowskie, powiaty, miasta i gminy, organizatorzy turystyki biznesowej (MICE), a także turystyczne portale internetowe, branżowe izby i stowarzyszenia, towarzystwa ubezpieczeniowe oraz wydawnictwa branżowe. TT Warsaw zapewnia im warunki do efektywnego zaprezentowania swojej oferty, nawiązania kontaktów handlowych i wymiany doświadczeń. TT Warsaw stanowi także miejsce promocji ofert turystycznych z całego świata wśród warszawiaków, w tym w szczególności dotyczących turystyki zimowej.

  TT Warsaw organizowane są od 1993 roku w Warszawie przez MT Targi (wcześniej MT Polska). Od 2009 roku organizowane są w nowoczesnym Centrum Targowo-Kongresowym przy ul. Marsa 56C w Warszawie.

  MT Targi są największym operatorem targowym w Warszawie i jednym z czołowych organizatorów imprez wystawienniczych w Polsce. Spółka odpowiada za kompleksową obsługę i przygotowanie imprez targowych. Organizuje również najważniejsze wydarzenia targowe w Polsce dla różnych branż, m. in. EuroLab, EuroGastro, Lato, TT Warsaw, Event, WorldHotel i in. Spółka MT Targi została wyodrębniona jako podmiot wyspecjalizowany w organizacji imprez targowych w 2009 roku ze spółki Międzynarodowe Targi Polska (MT Polska), która działa na rynku od 1993 roku i wcześniej odpowiadała zarówno za zarządzanie centrum targowym, jak również za organizację imprez targowych.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj