Kino na domowej kanapie z Tomaszem Raczkiem i Firmą Philips

  2
  Tomasz Raczek i Philips

  31 września 2010 roku odbyła się konferencja prasowa firmy Philips, podczas której zaprezentowano najbardziej zaawansowany technologicznie sprzęt TV, audio i video. Przybyli goście mieli okazję przekonać się, że prawdziwie kinowych wrażeń można doświadczyć również na domowej kanapie.

  Czy lepiej oglądać filmy w kinie czy w domu? Czy naprawdę istnieje sprzęt, który gwarantuje jakość odbioru filmów i doznania porównywalne z tradycyjnym kinem? Na te i inne pytania postanowiła odpowiedzieć firma Philips, która zaprosiła gości do apartamentu na warszawskich Wyścigach. W iście domowej atmosferze dziennikarze przekonali się, że najnowocześniejszy sprzęt TV, audio i video może przenieść nas w samo centrum kinowej akcji z kanapy we własnym salonie.

  „Kino domowe coraz częściej dorównuje kinu tradycyjnemu. W dzisiejszym świecie są one wręcz równorzędne. Możemy nie wychodzić z domu, wybrać aurę i repertuar, a wszystko to w dobrej jakościowo technologii.” – przekonywał zebranych Tomasz Raczek, znawca i pasjonat kina, także tego domowego. Co jest najważniejsze przy wyborze sprzętu? „Dobry obraz o dużym kontraście, rozdzielczości i soczystości, dźwięk przestrzenny i możliwość cieszenia się nowoczesną technologią.” – tłumaczył.

  Aby nie pozostawić żadnych wątpliwości, przedstawiciele firmy Philips w poszczególnych pokojach apartamentu postanowili zaprezentować sprzęt, który pozwala przenieść się w samo centrum kinowej akcji. Idealny jakościowo obraz 3D, dzięki któremu można dotknąć tego, co nienamacalne, zapewniły telewizory Philips z serii LED 7000, 8000 i 9000. Są one wyposażone w technologię Ambilight Spectra 3, podświetlającą ścianę za telewizorem
  i dodatkowo dającą wrażenie powiększenia obrazu. Wspaniały przestrzenny dźwięk zagwarantowało zaś najnowocześniejsze technologicznie kino domowe. Firma Philips jesienią tego roku proponuje kilka modeli: HTS9520, HTS9140, HTS7200, HTS6120, HTS5590, HTS5220.

  Okazuje się, że kino domowe Philips to nie tylko wyjątkowa jakość obrazu i dźwięku, ale także doskonałe centrum rozrywki. Dlatego też wszystkim zebranym gościom została zaprezentowana dodatkowa funkcja sprzętu czyli Net TV, która pozwala na łatwy i szybki dostęp internetowy do szerokiego katalogu stron na ekranie telewizora. Czy potrzeba czegoś więcej, aby wspólnie ze znajomymi spędzić udane popołudnie i przenieść się w samo centrum kinowej akcji?

  O Royal Philips Electronics

  Holenderska firma Royal Philips Electronics (NYSE: PHG, AEX: PHI) jest zdywersyfikowaną firmą, skupioną na ochronie zdrowia i poprawie jakości ludzkiego życia dzięki wprowadzanym we właściwym czasie innowacjom. Philips jest światowym liderem w ochronie zdrowia, kształtowaniu stylu życia oraz oświetleniu, wykorzystującym technologie i wzornictwo do opracowywania rozwiązań odpowiadających ludzkim potrzebom – zgodne z przyrzeczeniem marki „sense and simplicity”. Philips, z centralą w Holandii, zatrudnia około 116 tysięcy pracowników w ponad 60 krajach na całym świecie. W 2008 roku sprzedaż Philips na świecie osiągnęła 26 mld euro. Philips jest światowym liderem na rynku diagnostycznego sprzętu medycznego i systemów monitorowania zdrowia pacjenta, energooszczędnych rozwiązań oświetleniowych oraz produktów konsumenckich: sprzętu TV i AGD, golarek, elektroniki użytkowej oraz produktów do pielęgnacji jamy ustnej.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj