Bikini?? O nie!

  1 miami swimwear 1446534i
  kostiumy kąpielowe 2010
  Co na dzisiejsze bikini powiedziałaby kąpiąca się w pantalonach fashionistka sprzed stu lat? Pewnie złapałaby się nie tylko za głowę. Moda w tamtych czasach była niezwykle pruderyjna. Plaże na przykład sprawiedliwie dzielono na dwie części: dla kobiet i dla mężczyzn. Może nawet całe szczęście, bo panowie byliby narażeni wówczas na widok kąpiących się w spódnicach i pończochach zmokłych kur.
  Powróćmy jednak do czasów współczesnych. Tego lata modne są jednoczęściowe kostiumy z efektami specjalnymi, czyli biżuterią, marszczeniami, rozcięciami, pęknięciami, sznurowaniami, przezroczystościami. Słowem kostiumy niezwykle pokombinowane. Kolorystyka dosyć skromna. Poza tym styl rodem z afryki i czarno- białe retro.
  Nie myśl jednak, że bikini odeszło na emeryturę. Jest również modne, szczególnie w wersji retro, czyli zrobione na szydełku i z falbankami. Kto by pomyślał, że jeszcze 64 lata temu prekursor bikini- projektant Louis Reard miał problemy z namówieniem modelek aby ubrały się w „to coś”. Żadna z nich za żadne skarby świata nie miała śmiałości założyć bikini. Francuski projektant musiał do tego celu wynająć panienkę lekkich obyczajów.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj