Honorowa Złota Nitka 2010 dla SAPU

  Międzynarodowy konkurs dla projektantów Złota Nitka już na nami. Rozpoczął on Fashion Poland Week Fashion Philosophy. W uznaniu za osiągnięcia w kształceniu projektantów zarząd Międzynarodowych Targów Łódzkich przyznał Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru honorową Złotą Nitkę – prestiżowe wyróżnienie dla osób i instytucji zasłużonych dla polskiej mody. W całej historii konkursu Złota Nitka SAPU jest drugą szkołą, która zdobyła to honorowe wyróżnienie (pierwszą była łódzka ASP), dotychczas wyróżniono również projektantów Agatha Luiz de la Prada, Maciej Zień,  Paprocki&Brzozowski oraz redaktor Hannę Gajos.

  Nie obyło się również bez nagród dla projektantek z SAPU. Aneta Zielińska z kolekcją “Echo” zdobyła I nagrodę Jury Mediów oraz wyróżnienie Jury Kratorów w kategorii pret-a-porter, a Anna Ziemniak z kolekcją “4 a.m.” otrzymała wyróżnienie Jury Mediów.

  Polska Izba Odzieżowo-Tekstylna uhonorowała dodatkowo kolekcję Anety Zielińskiej “Echo” kwotą 10 tys. zł za spełnienie kryteriów programu “Od pomysłu do przemysłu”. W uzasadnieniu fundatorzy nagrody podkreślili wysoką wartość artystyczną projektów, które jednocześnie mogą być wdrożone do produkcji na skalę masową.

  W tym roku w kategorii pret-a-porter Jury Kreatorów Złotą Nitkę przyznało Karolinie Glegule za kolekcję „Liquid”, natomist w kategorii premiere vision – Kamili Gawrońskiej-Kasperskiej za kolekcje „Metropolis”

  Miłym akcentem był fakt, ze tegoroczny konkurs Złota Nitka reklamowały zdjęcia kolekcji absolwentek SAPU Małgorzaty Grzywnowicz i Małgorzaty Węgiel, które w zeszłym roku zdobyły Złotą Nitkę w kategorii pret-a-porter.

  Sukcesy w Łodzi to nie jedyne osiągnięcia absolwentów Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru tej wiosny. W ostatnim czasie studenci i absolwenci zdobyli wiele cennych nagród i wyróżnień na prestiżowych konkursach w Polsce i na świecie.

  Magdalena Trocka – laureatka nagrody dla najlepszego ilustratora na warsztatach Art&Fashion wyjechała na staż do Central Saint Martins College of Art & Design w Londynie.

  Agnieszka Tokarska , autorka kolekcji „Moje Chiny” zajęła I miejsce w konkursie Gryf Fashion Show 2010.

  Małgorzata Czuchraj i  Monika Czesak zdobyły wyróżnienia  w konkursie „Incognitobag” na projekty torebek organizowanym przez Muzeum Narodowe w Krakowie

  Mariola Wróbel, studentka II roku SAPU zajęła pierwsze miejsce ex aequo z Jakubem Geltnerem z Czech w konkursie Nektarina Visual Esay, promującym ideę rozwoju edukacji ekologicznej i otrzymała nagrodę 2,5 tys. dolarów.

  Magdalena Śmielak w konkursie firmy Timex  „Czas inspiracji” zdobyła wyróżnienie za pracę „Dekonstrukcja”

  Anna Walicka  z I roku SAPU zajęła pierwsze miejsce w konkursie Polskiej Akcji Humanitarnej „Ubierz Pajacyka”. Jej projekt zostanie zlicytowany na wielkiej aukcji w Warszawie obok projektów znakomitych polskich twórców takich jak:  Teresa Rosati, Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski, Gosia Baczyńska, Dawid Woliński, Jerzy Antkowiak, Plich, Peggy Pawłowski (absolwentka SAPU 2008), Ewa Minge, Natalia Jaroszewska, Arkadius, swój projekt przedstawi również  Janina Ochojska.

  Pat Guzik tegoroczna absolwentka SAPU w duecie z Marcinem Stefanikiem, wygrali pierwszą nagrodę w konkursie “Folk w wielkim mieście” organizowanym przez  Stowarzyszenie na Rzecz Muzeum Mody i Tekstyliów ITE i Białostocki Ośrodek Kultury. Pat Guzik została również zaproszona na pokaz dyplomowy studentów wyższej szkoły projektowania Fahmoda w Hanowerze, gdzie podczas gali zaprezentowała swoją kolekcję “Over the Rainbow”.

  Absolwentki SAPU Anna Kasieczka, Aneta Larysa Knap oraz studentka Monika Przywara-Strzałka w konkursie „Rzecz Małopolska Etnodizajn Festiwal” wygrały samodzielne stoiska na odbywających się w Krakowie Targach Etnodizajnu.

  To na pewno nie wszystkie osiągnięcia absolwentek i studentek Szkoły Artystycznego projektowania Ubioru w tym roku. Życzymy młodym kreatorom dalszych sukcesów.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj