Kolekcja Levi’s na sezon Jesień/Zima 2023: Made In Japan

Kiedy produkcja dżinsu dotarła do Japonii podczas II wojny światowej, japońscy rzemieślnicy zaczęli produkować odzież, ręcznie obsługując stare krosna wahadłowe. Wraz ze wzrostem popularności Rock and Rolla w latach 50-ch, kontynuowali oni tworzenie odzieży dżinsowej w oparciu o amerykański styl produkcji dżinsu, stosując swoje tradycyjne rzemiosło. Dziś japoński denim jest jednym z najbardziej pożądanych materiałów na świecie. Kolekcja Levi’s® Made in Japan na sezon jesień zima 2023 pokazuje, jak uświęcone tradycją japońskie techniki produkcji można zastosować w ulubionych modelach, aby wznieść dżins do nowoczesnej formy sztuki.

Kolekcja Made in Japan (MIJ) Levi’s® oferuje pożądane sylwetki w szerokiej gamie kolorów, będących synonimem japońskiego rzemiosła. Kolekcja wykonana jest z najwyższej jakości dżinsu selvedge pochodzącego z renomowanej fabryki Kaihara Denim Mill w Hiroszimie, która znana jest z nienagannej dbałości o szczegóły i niesłabnącego przywiązania do tradycji. Z dumą kontynuują produkcję denimu przy użyciu rzadkich, zabytkowych krosien wahadłowych. Wykorzystując tradycyjne techniki i fachową precyzję, ci doświadczeni rzemieślnicy zamieniają bawełnę w prawdziwe dzieła sztuki.

Bliższe spojrzenie na obszerną kolekcję ujawnia unikalne tekstury, głębię i charakter.

„Dzięki wysoce wyrafinowanym technikom i niezwykłej dbałości o szczegóły Japonia zyskała reputację jednego z najbardziej zaawansowanych producentów dżinsu na świecie,” mówi Paul O’Neill, Design Director w Levi Strauss & Co. „Jeśli chodzi o naszą kolekcję Made in Japan na sezon jesień zima 2023, cieszymy się, że możemy kontynuować naszą współpracę ze światowej sławy fabryką Kaihara Denim Mills. Korzystając z ich niesamowicie pożądanego denimu w szerokiej gamie klasycznych sylwetek, stworzyliśmy piękną kolekcję zarówno prostych, jak i skomplikowanych odcieni, w tym nasz przyciągający wzrok wzór strzałki”.

Aby podkreślić starannie wykonane detale i wszechstronność odzieży, marka wykonała sesję zdjęciową do kampanii kolekcji na ulicach Tokio. Zdjęcia były robione za dnia i w nocy, na zewnątrz oraz wewnątrz. Przedstawiający ją bohaterowie z ogromną pewnością siebie pokazują istotę dopasowania i sylwetki każdego ubrania.  Kolekcja Levi’s Made In Japan (4) Kolekcja Levi’s Made In Japan (5) Kolekcja Levi’s Made In Japan (6) Kolekcja Levi’s Made In Japan (1)