Jak wybrać okulary, żeby stanowiły dodatek uzupełniający codzienne stylizacje?

Jak wybrać okulary, żeby stanowiły dodatek uzupełniający codzienne stylizacje?

Okulary, dokładnie tak samo jak biżuteria, pasek czy torebka mogą stanowić doskonały gadżet, który uzupełni Twoją codzienną stylizację. Aby tak jednak było, należy dobrze wybrać ich model. Szczególną uwagę warto zwrócić na oprawki czy rodzaj szkieł. Jak dopasowywać okulary do kształtu twarzy? Podpowiedzi znajdziesz poniżej.

Kształt oprawek a owal twarzy

Do kwadratowego kształtu twarzy wybieraj oprawki nieco zaokrąglone. Świetnie sprawdzą się tzw. kocie okulary, zaś lepiej zrezygnować z tych za bardzo kanciastych.

Jeśli Twoja twarz jest prostokątna, dobrze sprawdzą się okulary okrągłe albo owalne, które będą nieco wychodzić poza linię kości policzkowych. Idealne będą tzw. okulary pilotki.

Do twarzy okrągłej najlepiej wybierać okulary o kwadratowych lub prostokątnych oprawkach. Sprawdzą się te kanciaste, które wychodzą poza owal twarzy.

A jak dobrać okulary do twarzy trójkątnej? Dobrze sprawdzą się tzw. kocie okulary, okrągłe lub owalne oprawki. Dobrym wyborem będą też uniwersalne oprawki typu oversize.

Kolor oprawek ma znaczenie

Okazuje się, że sam kształt oprawek nie jest jedynym wyznacznikiem idealnych okularów. Uwagę warto zwrócić również na cerę czy kolor włosów. Blondynki będą lepiej wyglądać w okularach o oprawkach srebrnych, złotych albo miedzianych, zaś brunetki powinny wybierać oprawki czarne, w odcieniach ciemnego brązu lub czerwieni. Ciemne szkła lepiej sprawdzą się dla brunetek, te jasne będą lepsze dla blondynek.

Co brać pod uwagę przy wyborze okularów?

Nierzadko zakup okularów wiąże się z niemałą inwestycją finansową. Jeśli potrzebujesz okularów korekcyjnych, wykonaj je na indywidualne zamówienie. Świetnie sprawdzą się te z nakładkami przeciwsłonecznymi, które zadziałają również latem.

Weź pod uwagę, do czego przydadzą Ci się okulary. Jeśli jeździsz w nich samochodem, zdecyduj się na okulary z polaryzacją, które odbijają odblaski i wyostrzą wzrok.

Pamiętaj, że tylko okulary dobrej jakości będą spełniać swoją funkcję i posłużą przez wiele lat. Kupuj je w autoryzowanych punktach optycznych, a wcześniej koniecznie wykonaj badania wzroku.

Okulary zgodne z trendami mody

Wybierając okulary, zwracaj uwagę na ich dopasowanie wedle indywidualnych preferencji, natomiast nie zapominaj o najnowszych trendach mody. Szerokie oprawki i dekoracyjne detale, to ostatni krzyk mody. Wybierz się do salonu optycznego i poproś o pomoc w wyborze tych idealnych! Jeśli uwzględnisz wszystkie konieczne parametry, możesz liczyć na okulary, w których nie tylko będziesz czuć się zawsze komfortowo, ale również takie, które staną się świetnym uzupełnieniem codziennego outfitu. To szczególnie ważne, jeśli pod uwagę bierzemy okulary korekcyjne, które noszone są na co dzień. Nie każda wada wzroku może być korygowana soczewkami.

Jeśli masz wadę wzroku, realizuj regularne badania kontrolne przynajmniej raz na 6 miesięcy. Zadbaj o swoje zdrowie, a dopiero później uwzględniaj modowe trendy i własny wygląd w okularach. Nie ma jednak wątpliwości, że te mogą wpływać pozytywnie na Twoją atrakcyjność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj