Nowa kolekcja butów z kaktusa i winogron od marki Bohema Clothing w kampanii ARTLEISURE

W nowej kolekcji ARTLEISURE marka Bohema Clothing zabiera nas w podróż do pełnych kontrastów i swobody lat 70’’ prezentując swoje modele butów ubrane w roślinne materiały – skórę z kaktusa i skórę z winogron. Kolekcję marki prezentuje Zuza Kołodziejczyk, a stylizacje powstały z ubrań wypożyczonych z zaprzyjaźnionych vintage shopów. Bohema po raz kolejny pokazuje swoje odpowiedzialne podejście do mody.

ARTLEISURE – Bohema Clothing (1) ARTLEISURE – Bohema Clothing (2) ARTLEISURE – Bohema Clothing (3) ARTLEISURE – Bohema Clothing (4) ARTLEISURE – Bohema Clothing (5) ARTLEISURE – Bohema Clothing (6) ARTLEISURE – Bohema Clothing (7) ARTLEISURE – Bohema Clothing (8)

Bohema Clothing to marka, która zasłynęła na polskim rynku z butów wykonywanych ręcznie z roślinnych materiałów. Były już buty z ananasa, pierwsze na świecie buty z kaktusa, a w nowej kolekcji marka postawiła na “skórę winną” znaną też jako skórę z winogron. Przy tworzeniu każdej ze swoich kolekcji marka uważnie przygląda się ulicy i zachodzącym przemianom społecznym, bo ich zdaniem moda jest właśnie ich odbiciem.

W nowym lookbooku zatytułowanym ARTLEISURE Bohema Clothing czujemy ducha lat 70’’. Marka nawiązuje do czasów, w których przestały obowiązywać zasady i zapanowała totalna wolność względem garderoby. Czasów, w których nastąpił zwrot ku naturalizmowi, pielęgnowano postawy sprzyjające życiu w zgodzie z naturą, noszono ubrania z przyjaznych skórze tkanin.

“Chcieliśmy oddać uwspółcześnionego ducha lat 70’’ bo zawsze staramy się oddawać w naszych kolekcjach to co dzieje się na świecie, a obecne czasy bardzo przypominają nam tamten okres. Protesty, walka o prawa, odrzucenie narzuconych reguł, pójście w kierunku natury, to wszystko zainspirowało nas do stworzenia zarówno tej kolekcji, jak i całej  kampanii.” – mówi projektant marki Sebastian Szypuła

Do nowej kampanii Bohema zaprosiła Zuzę Kołodziejczyk, modelkę (zwyciężczyni polskiej edycji Top Model) i propagatorkę zdrowego stylu życia, która znana jest ze swojego świadomego podejścia do mody i tego, że angażuje się tylko w kampanie, w które sama wierzy.

Z przyjemnością wzięłam udział w kampanii Bohema Clothing, bo wierzę w to, co robią. Ręcznie robione buty ze skór roślinnych? Sama jestem po zielonej stronie mocy już od kilku lat i chciałabym, żeby na świecie robiono tylko wegańskie buty. Cieszę się, że mogę być częścią tej dobrej zmiany i mocno trzymam za nią kciuki.”- podsumowuje Kołodziejczyk.

W najnowszej kolekcji marki znajdziemy klasyczne baleriny i klapki o geometrycznej formie, mokasyny i klapki na platformach oraz kowbojki. Cała kolekcja utrzymana jest w biało czarnej kolorystyce, a każdy model dopracowany ręcznie w najmniejszym detalu.

Sylwetki butów dopełniają androgeniczne stylizacje z pogranicza amerykańskiej klasyki i mody sportowej, motywy zwierzęce przeplatane kolorowymi zestawami w stylu hippie. Wszystkie stylizacje zostały stworzone przy użyciu ubrań z zaprzyjaźnionych vintage storów Kex Vintage Store, Muss Shop i Madame Vintage.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj