Limitowana kolekcja RE:SIN x SOBOCKI

Powiew Japonii w Polsce, czyli projekty Przemka Sobóckiego w limitowanej kolekcji jedwabnych chust RE:SIN x Przemek Sobocki.

Ocean, podwodna toń i fascynujące magiczne stworzenia ją zamieszkujące stały się inspiracją do powstania limitowanej kolekcji jedwabnych chust „UNDER THE OCEAN” RE:SIN x Przemek Sobocki. Marka okularów biżuteryjnych RE:SIN i polski ilustrator, dyrektor artystyczny oraz projektant na stałe mieszkający w Tokio Przemek Sobócki, podjęli się wyjątkowej współpracy. Wspólnie stworzyli kolekcję chust z czystego jedwabiu, do których ilustracje stworzył Przemek Sobócki.

limitowana kolekcja RESIN x SOBOCKI (5)limitowana kolekcja RESIN x SOBOCKI (4) limitowana kolekcja RESIN x SOBOCKI (3) limitowana kolekcja RESIN x SOBOCKI (2) limitowana kolekcja RESIN x SOBOCKI (1)

Zainspirowany ilustracjami ze starych albumów botanicznych oraz klasycznymi nadrukami jedwabnych chust z lat 50. Przemek Sobócki, specjalnie na potrzeby kolekcji zaprojektował 5 wzorów, dzięki którym zanurzamy się w podwodny świat magicznych stworzeń. Na wzorach odnajdziemy: homary, koniki morskie, meduzę księżycową Aurela aurita, osy morskie oraz rybę Fugu. Barwy kolekcji to niezastąpione złoto, wyrazisty szmaragd, turkus, delikatny róż oraz błękit przełamany szarością. Wszystkie kolory kolekcji nawiązują do podwodnego świata, a ich różnorodność sprawia, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie.

Kolekcja jest świeża, przynosi na myśl wakacyjny czas, pełen beztroski i niezapomnianych przeżyć. Projekty przenoszą nas do tajemniczego, podwodnego świata oraz pokazują jak moda, sztuka i design mogą przenikać się wzajemnie, łącząc w jedność.

RE:SIN to polska marka zrównoważona tworząca wegańskie okulary o biżuteryjnym charakterze. Oprawki ozdabiane są ręcznie naturalnym bursztynem. Ponieważ nie istnieją dwa jednakowe kamienie, każda para okularów jest niepowtarzalna. Do produkcji oprawek marka używa najwyższej jakości włoskiego ekologicznego acetatu – materiału lekkiego, wytrzymałego i hipoalergicznego. Również etui są w 100 procentach wegańskie, wykonane z Pinatex® – innowacyjnego materiału pozyskiwanego z włókna liści ananasa.

Przemek Sobócki jest ilustratorem, dyrektorem artystycznym i projektantem z doświadczeniem w projektowaniu wnętrz i projektowania mody. W 2005 roku zdobył prestiżową nagrodę V&A Illustration Award dla najlepszej ilustracji w kategorii “Editorial”. Na co dzień mieszkający w Tokio, pracuje międzynarodowo, głównie na rynku japońskim i azjatyckim, dla takich klientów jak: Guerlain, Park Hyatt Tokyo, Farfetch, BALLY, Louis Vuitton, BEAMS, W Hotel Maldives, Alain Mikli. Jego praca redakcyjna obejmuje publikacje m.in. w: Vogue (Taiwan, Japan), Harper’s Bazaar (Taiwan, Japan, Korea), Numero Tokyo, Elle Japon, Madam Figaro, A Magazine Curated by Stephen Jones. Za projekty dla Alaina Mikli Japon i Vermeerist Beams, Przemek był wśród wyróżnionych DSA Japan Space Design Awards w 2015 i w 2017 roku. W VANTAN Design Institute w Tokio wykłada Design Process oraz Podstawy Projektowania i Rysunku.

Kolekcja „UNDER THE OCEAN” Re:sin x Przemek Sobocki jest już dostępna w wybranych miejscach sprzedaży i na: www.re-sin.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj