Nowy dress code. Im mniej w szafie, tym lepiej wokół nas

Krychowiak, Janiak, Mr. Vintage – najbardziej stylowi mężczyźni w Polsce opowiadają o poszukiwaniu własnego stylu w najnowszej książce Krzysztofa Łoszewskiego. „Nowy dress code. Im mniej w szafie, tym lepiej wokół nas” to wyjątkowy na polskim rynku zbiór wywiadów o modzie męskiej, elegancji i zmieniających się trendach, który pomoże każdemu mężczyźnie znaleźć odpowiedź na pytanie: co powinienem dziś włożyć?

4 okladka4 Nowy dress code -1Nieraz z zainteresowaniem przeglądamy zdjęcia pokazujące, jak ubiera się nasz ulubiony sportowiec, zatrzymaliśmy wzrok na butach kolegi z pracy lub szukaliśmy marynarki podobnej do tej, którą na swoim profilu pokazał jeden z influencerów. Podoba nam się styl mężczyzn, którzy zawsze wyglądają odpowiednio do okazji i swobodnie czują się w swoich strojach, jednak gdy przychodzi pora naszych zakupów, wybieramy kolejną koszulkę z nadrukiem i pierwsze z brzegu spodnie. Jak to zmienić? Odpowiedź znajduje się w „Nowym dress codzie” Krzysztofa Łoszewskiego. Autor zaprosił do rozmowy mężczyzn z różnych środowisk, aby porozmawiać z nimi o modzie, zakupach i elegancji. Dzięki wyjątkowo trafnemu doborowi rozmówców – w książce przeczytamy wywiady między innymi z Tomaszem Ossolińskim i Robertem Kupiszem, Michałem Kędziorą (Mr. Vintage), Olivierem Janiakiem, Grzegorzem Krychowiakiem czy Sławkiem Uniatowskim – książka prezentuje różne spojrzenia na styl. Razem ze swoimi gośćmi Krzysztof Łoszewski zastanawia się nad tym, czym jest elegancja w XXI wieku i jak się zmieniała na przestrzeni lat, a także jak Polacy zmieniali się pod wpływem mody. Stali się odważniejsi, bardziej świadomi i chętniej eksperymentują, a może, wręcz przeciwnie, coraz częściej stawiają na klasykę? Nie ma jednej odpowiedzi. W „Nowym dress codzie” możemy znaleźć wiele opinii na ten temat. Każdy mężczyzna odnajdzie tu swojego przedstawiciela, ponieważ rozmówcy Łoszewskiego wykonują różne zawody, mieszkają w różnych miejscach i inaczej postrzegają modę. Łączy ich jedno: rosnąca świadomość tego, że nasz strój znacząco wpływa na to, jak jesteśmy odbierani przy pierwszym spotkaniu.

Krzysztof Łoszewski
Krzysztof Łoszewski

Krzysztof Łoszewski – znany stylista, kostiumograf i projektant, a także autor książek o modzie męskiej – przeprowadza wywiady, snując przy tym fascynującą opowieść o tym, w jaki sposób zmieniała się moda. Udowadnia, że warto ją postrzegać jako część szerszego kontekstu, nierozerwalnie związaną z kulturą, społeczeństwem, ale również środowiskiem. Łoszewski pracował nad książką w 2020 roku, co stanowiło wyjątkową okazję do refleksji nad branżą modową, naszymi potrzebami i przyzwyczajeniami jako konsumentów. W każdej z rozmów wraca temat troski o ekologię, która, jak zgodnie podkreślają rozmówcy, w ostatnich latach stała się jednym z najważniejszych tematów, jakie zajmują nie tylko branżę modową. Troska o środowisko i nadmierną konsumpcję stanowi fundament, na którym Łoszewski chce zbudować zasady nowego dress code’u. „Nowy dress code” Krzysztofa Łoszewskiego to książka, którą powinien mieć każdy mężczyzna.

„Nowy dress code. Im mniej w szafie, tym lepiej wokół nas”, Krzysztof Łoszewski, wydawnictwo Bosz, data premiery: 12 maja