Premiera zegarka Chopin Op. 10 No. 12.

26 kwietnia w Muzeum Fryderyka Chopina odbyła się premiera luksusowego czasomierza Chopin Op. 10 No. 12. Twórcy nowo powstałej marki, zafascynowani ponadczasową twórczością Chopina, postanowili połączyć Jego dziedzictwo ze współczesnym zegarmistrzostwem i eleganckim wzornictwem. Motywem przewodnim pierwszego zegarka Chopin jest Etiuda c-moll Op. 10 No. 12, zwana również Etiudą Rewolucyjną.

Akcesoria Biżuteria Premiera zegarka Chopin Op. 10 No. 12.Akcesoria Biżuteria Premiera zegarka Chopin Op. 10 No. 12.Akcesoria Biżuteria Premiera zegarka Chopin Op. 10 No. 12.Akcesoria Biżuteria Premiera zegarka Chopin Op. 10 No. 12.Akcesoria Biżuteria Premiera zegarka Chopin Op. 10 No. 12.200- letnia tradycja chopinowska, 100- letnia maestria zegarmistrzowska i ponad 20-letnie doświadczenie w projektowaniu zegarków i pasja do zegarmistrzostwa- tak właśnie narodził się pomysł na markę Chopin. Chcąc zrealizować swoje marzenia, właściciele marki nawiązali współpracę z Instytutem Fryderyka Chopina i w rezultacie uzyskali prawo do posługiwania się nazwiskiem kompozytora, a także możliwość wyprodukowania 56 zegarków rocznie.

Twórczość Fryderyka Chopina jest jednym z najcenniejszych skarbów polskiej kultury. Powstanie tego zegarka poświęconemu wybitnemu Polakowi, ale też przecież artyście znanemu na całym globie i obywatelowi świata, to dla nas ogromny powód do dumy. Jest to nostalgiczna podróż, w którą wybieramy się ku współczesności. Zegarki Chopin Op. 10 No. 12, wytwarzane w ściśle limitowanej liczbie 56 egzemplarzy rocznie, są kwintesencją elegancji, stylu i prestiżu. Wierzymy, że dotrzemy do koneserów sztuki zarówno w Polsce jak i poza granicami naszego kraju– mówi Michał Dunin, Prezes firmy Błonie, odpowiedzialnej za stworzenie nowej marki Chopin.

Akcesoria Biżuteria Premiera zegarka Chopin Op. 10 No. 12.Czas to najlepsza cenzura, a cierpliwość – najdoskonalszy nauczyciel te słowa Chopina przyświecały pracy światowej sławy projektantowi Antoine Tschumi, który jest założycielem i dyrektorem artystycznym szwajcarskiego studia projektowego NEODESIS, odpowiedzialnego za wzornictwo zegarków Chopin. Projektowanie i wytwarzanie ponadczasowych przedmiotów wymaga wielkiej cierpliwości i pokory, o czym doskonale wiedział także wyprzedzający swoją epokę geniusz fortepianu. Tak o 3 letniej pracy nad tworzeniem tego wyjątkowego czasomierza opowiada Maciej Maślak, współzałożyciel firmy:

Akcesoria Biżuteria Premiera zegarka Chopin Op. 10 No. 12.Twórczość Chopina jest niezwykła i to z wielu powodów. Przede wszystkim dlatego, że na każdego słuchacza działa inaczej, co jest z pewnością cechą charakterystyczną dzieł wybitnych. Po drugie, ta piękna muzyka mimo upływu wieków nadal ma moc wzruszania i poruszania w ludziach głębokich emocji. Te cechy czyli uniwersalizm i ponadczasowość chcieliśmy ująć w tym projekcie. I choć może zabrzmi to nieskromnie, powiem, że udało nam się to.

Akcesoria Biżuteria Premiera zegarka Chopin Op. 10 No. 12.Właściciele marki nawiązali współpracę z niezależnym producentem i jedną z najbardziej prestiżowych szwajcarskich manufaktur z ponad 100- letnią tradycją, Schwarz Etienne, która jest odpowiedzialna za produkcję oraz kontrolę jakości czasomierzy.

Akcesoria Biżuteria Premiera zegarka Chopin Op. 10 No. 12.Zegarek powstał pod patronatem i przy współpracy Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina i będzie wytwarzany w ściśle limitowanej liczbie 56 sztuk rocznie, co czyni go nie lada gratką dla koneserów i kolekcjonerów. Ze względu na regulacje prawne związane z funkcją i misją, jaką pełni Narodowy Instytut Fryderyka Chopina zwiększenie limitacji byłoby możliwe jedynie za specjalną zgodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Za stworzenie zegarka odpowiada firma, która produkuje już zegarki pod marką Błonie.

Zegarek można nabyć poprzez stronę www.chopinwatches.com lub za pośrednictwem wybranych partnerów. Cena zegarka została ustalona na poziomie 14 500 CHF (55 000 PLN).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here