Miejska kolekcja Ajdacho

W październiku odbyła się premiera zawieszek do torebek Ajdacho, otwierająca miejską kolekcję tej polskiej marki, znanej z wyrobu pióropuszy i pierzastych akcesoriów mody festiwalowej. Wszystkie projekty Ajdacho opierają się na zatrzymaniu delikatnych i kruchych piór w trwałej, niepowtarzalnej i pięknej formie. W skład unikatowej, wykonanej ręcznie kolekcji breloków, wchodzą trzy wzory wykonane z naturalnych piór najwyższej jakości. Zawieszki pasują do wszystkich kobiecych i eleganckich stylizacji nadając im niepowtarzalności i niewymuszonej ekstrawagancji.

Zawieszkami do torebek z piór, polska marka Ajdacho, otworzyła swoją kolekcję miejską. Ajdacho jest efektem fascynacji naturalnymi piórami, ich delikatnością, niepowtarzalnością, ale też możliwościami jakie dają w modzie i fotografii. Projektantka od lat je kolekcjonuje, poznaje i podziwia. Wszystkie projekty powstają z potrzeby zatrzymania kruchych piór w trwałej i niepowtarzalnej formie. W krótkiej kolekcji zawieszek do toreb zatrzymane zostały starannie wyselekcjonowane, niezwykle  piękne pióra – boczne i szyjne pióra pawie, piórka rzadkich gatunków kogutów i bażantów.

Klientki mogą wybrać dla siebie jeden z trzech wzorów, który najbardziej odpowiada ich gustowi i osobowości. Zawieszka Terra (łac. ziemia) została stworzona w naturalnej palecie ciepłych brązów. Biało-czarny Purus (łac. jasny, czysty) to połączenie wielu gatunków piór białych i biało-czarnych tworzących elegancką i minimalistyczną formę. Najmocniejszy w wyrazie – brelok Ignis (łac. ogień), wykorzystuje kontrast czarnych piór z opalizującymi na niebiesko, zielono i granatowo piórami pawi i bocznym piórem kaczym tworząc ekstrawagancki i zwracający uwagę dodatek.

Wszystkie projekty Ajdacho są wykonane ręcznie, a przez to unikatowe. Projektantka marki – Magdalena Nahurska – podkreśla: „Kolekcja miejska Ajdacho to realizacja potrzeby stworzenia projektów z piór, które będą mogły towarzyszyć kobietom na co dzień. Jest też odpowiedzią na potrzeby i zapytania klientek, które obcując z tymi bardziej awangardowymi projektami Ajdacho z piór, jak pióropusze, czy naszyjniki, dostrzegły ich piękno i potencjał. Mimo, że mam grono odważnych i lubiących się bawić modą klientek, które zamawiają na przykład zausznice wykonane ze spektakularnych i długich piór jako formę biżuterii do pracy, to otrzymywałam także prośby o stworzenie czegoś co pozwoli na cieszenie się  pierzastymi dodatkami każdego dnia. Swoimi pracami staram się odpowiadać na potrzebę obcowania z produktami zaskakującymi, naturalnymi, pięknie wykonanymi, które nawet w swojej prostocie dają poczucie wyjątkowości i ekstrawagancji.”.