WIOSNA – LATO 17 Dorothee Schumacher

Baśniowe wzory, romantyczne falbany, subtelne rozcięcia. W butikach Dorothee Schumacher można już kupić ubrania z kolekcji „Traumwelt” na sezon wiosna-lato 2017. „Swoboda jest nową elegancją” – mówi Dorothee Schumacher o swojej kolekcji, która łączy fantazyjne printy z letnią gamą kolorystyczną bieli, błękitu i elektryzujących metalików.

Zwiewne tkaniny wyzwalają kobiecą sylwetkę z okowów mody, nadając jej lekkości.

W kolekcji znalazły się sukienki koktajlowe – łączące różne motywy kwiatowe, mini z hiszpańskimi falbanami oraz asymetryczne kreacje w odcieniu purpury. W kategorii ubrań do pracy pojawiły się błękitne koszule w prążki, białe szmizjerki i wiązane w talii marynarki. Do wakacyjnej walizki można za to spakować białe topy odsłaniające ramiona,
kombinezony w kwiaty albo króciutkie szorty. W projektach Dorotee Schumacher widać zarówno inspirację modą lat 70. – mocnymi barwami i hipisowskimi wzorami, jak i o dekadę późniejszą. Stąd asymetria, błysk i falbanki.

Kreacje na pokazie w berlińskim Elisabetkirchie, przy anielskich dźwiękach utworów F.K.A. Twigs, Grimes i Björk, podziwiały osobistości takie jak: amerykańska aktorka Katie Lowes, znana z serialu „Skandal”, a także ambasador Stanów Zjednoczonych w Niemczech, John B. Emerson z żoną, Kimberly Marteau Emerson.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here