Redukcja przebarwień: Jak złagodzić zmiany pigmentacyjne

Przebarwienia powstają w skutek zwiększonej i nierównomiernej produkcji melaniny w komórkach skóry. W rezultacie naturalny pigment absorbujący promienie UV, zamiast chronić skórę przed szkodliwym wpływem promieniowania, powoduje powstawanie na skórze nieestetycznych brązowych plam.

Kosmetyki Redukcja przebarwień: Jak złagodzić zmiany pigmentacyjneNierównomierna pigmentacja skóry może być uwarunkowana genetycznie, jak np. piegi. Wiele przebarwień pojawia się również pod wpływem działania czynników zewnętrznych lub jest przez nie nasilonych. Bez wątpienia główną przyczynę powstawania przebarwień stanowi nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV.

Kosmetyki Redukcja przebarwień: Jak złagodzić zmiany pigmentacyjneObraz przebarwień i plam pigmentacyjnych można złagodzić, stosując specjalne peelingi, które nie tylko złuszczają zewnętrzną warstwę naskórka ale jednocześnie intensywnie stymulują  odnowę i regenerację skóry. Takim produktem jest DR BABOR REFINE CELLULAR Ultimate AHA 10+10 Peeling Gel – peeling z kwasami owocowymi nowej generacji ze specjalną formułą Exfolimax.  Exfolimax  łączy 10% stężenie kwasów pirogronowego i mlekowego zapewniające intensywne złuszczenie i odnowę skóry oraz 10% stężenie najskuteczniejszych antyoksydantów: witaminy C i thiotainy, chroniących skórę przed przedwczesnym starzeniem się, zapewniając w 100% odnowioną, młodziej wyglądającą skórę. To właśnie synergiczne działanie składników intensywnie złuszczających oraz substancji chroniących skórę przed przedwczesnym starzeniem sprawia, że procesy odnowy zachodzą szybciej, w efekcie drobne zagłębienia i zmarszczki wygładzają się, plamy pigmentacyjne stają się mniej widoczne, a rozszerzone pory są zwężają się. Regularnie stosowany, AHA 10+10 PEELING GEL aktywizuje biologiczne procesy odnowy skóry i zapewnia skuteczną pielęgnację anti-aging.

Kosmetyki Redukcja przebarwień: Jak złagodzić zmiany pigmentacyjneKluczową kwestią w walce z przebarwieniami jest również ochrona skóry przed działaniem promieniowania UV. Całoroczne stosowanie produktu z wysokim filtrem ochronnym pozwoli skutecznie zapobiegać powstawaniu kolejnych plam. Pomocny będzie DR BABOR DERMA CELLULAR Ultimate Protecting Balm SPF 50 – krem z wysokim faktorem ochronnym do twarzy. Zbalansowane filtry UVA i UVB w połączeniu z kompleksem substancji czynnych SPC+ o działaniu anti-aging zapewniają ochronę nawet bardzo wrażliwej skórze, także skórze nadwyrężonej operacjami plastycznymi czy głębokimi peelingami. Krem ten polecany jest także osobom o bardzo jasnej cerze, która ze względu na niewielką pigmentację, nie zapewnia sobie samoistnej ochrony.

Zapewnia intensywną ochronę skórze z objawami couperose, przebarwieniami i alergią na promieniowanie słoneczne. Dzięki delikatnej konsystencji krem doskonale się rozprowadza, a mikropigmenty zamknięte w mikrokapsułkach z naturalnego polimeru, dzięki czemu są równomiernie rozprowadzane na skórze i zapewniają jej jednolitą ochronę przed promieniowaniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here