Jury wybrało 30 młodych projektantów, którzy będą ubiegać się o miejsca w półfinale konkursu Fashion Designer Awards

Dnia 22.02.2016 w H15 Boutique Hotel odbyły się pierwsze obrady jury 8. edycji Fashion Designer Awards. Jurorzy konkursu m.in.: Marieta Żukowska, Joanna Horodyńska, Marta Żmuda-Trzebiatowska, Michał Szulc, Agnieszka Maciejak, duet Bizuu, z wielkim zaangażowaniem oglądali, podziwiali i selekcjonowali nadesłane prace. Po raz pierwszy w historii FDA aż 3 duety na tym etapie konkursu oraz 5 mężczyzn i 22 kobiety.

obrady jury FDA2016Po głosowaniu i zliczeniu punktacji wyłoniono grupę 30 młodych designerów, którzy najtrafniej odpowiedzieli na temat 8 edycji FDA – Tribute to Colors. Spośród nich tylko 20 będzie miało szansę zaprezentować dwie odszyte sylwetki na II obradach jury i dostać się do półfinału, który odbędzie się już 9 kwietnia w Galerii Mokotów w Warszawie.

Marieta Zukowska obrady jury FDAFashion Designer Awards to czołowy konkurs młodej mody organizowany od 2008 roku przez Joannę Sokołowską- Pronobis. W tym roku motywem przewodnim jest TRIBUTE TO COLORS, dlatego główną rolę w kolekcjach debiutantów odgrywał kolor. Młodzi projektanci podeszli do tematu bez żadnej dozy nieśmiałości. Wyraziste printy, mocne kolory, jak również pastele, niebanalne faktury tkanin i wysokiej jakości dodatki – to wszystko mogliśmy podziwiać w pracach konkursowych. Jurorzy tej edycji bardzo chwalili przygotowanie moodboardów, jako element pracy twórczej nad kolekcją.

tamara Gonzales joanna horodynska natalia HolowniaDo grona jurorów w 8 edycji dołączyła blogerka Macademian Girl, – „ Być częścią odkrywania młodych talentów polskiej mody, to wielka radość i zaszczyt jednocześnie. Myślę, że każdemu z członków jury serce rośnie przy przeglądaniu zgłoszeń, bo widać, że Polska nie ma się czego wstydzić – kreatywnością nie ustępujemy innym narodom, ale nie tylko talent decyduje o sukcesie projektanta. FDA ma za zadanie wyłowić z tłumu takie osoby, które posiadają jeszcze jeden pierwiastek niezbędny w tym zawodzie – determinacje” mówi Tamara Gonzales Perea.

Po raz pierwszy w gronie jurorów jest również projektant , ambasador kampanii 6ty zmysł projektanta Michał Szulc

Miłym zaskoczeniem okazała się jednomyślność dość mocno rozbudowanego i zróżnicowanego Jury. Z przyjemnością oglądało się prace i teczki, w których widać niesamowitą dbałość nie tylko o sam projekt, ale również rysunek, zbudowanie karty kolorów i tkanin, czy sposób opowiadania o idei, którą w tym roku był kolor”, mówi Szulc.

 

Lista osób zakwalifikowanych do kolejnego etapu konkursu

 1. Bartczak Jagoda – Gdańsk
 2. Bereza Małgorzata – Warszawa
 3. Brasse Magdalena – Kraków
 4. Fedak Nikola – Rzeszów
 5. Golec Natalia – Gdynia
 6. Gołaszewska Ewa -Otwock
 7. Gorczycki Marcin – Warszawa
 8. Hnat Maja – Warszawa
 9. Janicka Julia – Warszawa
 10. Kalicka Katarzyna – Warszawa
 11. Kołodziejski Hubert – Rokitno
 12. Kopeć Anna – Warszawa
 13. Król Karolina – Warszawa
 14. Kula Sophie – Warszawa
 15. Lemańska Monika – Bydgoszcz
 16. Majka Kamila – Zielona Góra
 17. Marchewka Roman – Wrocław
 18. Mederska Ewelina – Bolesławiec
 19. Mrozek Szymon, Pospieszyńska Marta – Poznań
 20. Murzyn Anna – Zakopane
 21. Pogdórska Dominika, Nowak Wiktoria – Łódź
 22. Popiel Magdalena – Wólka Kosowska
 23. Poraziński Dustin – Warszawa
 24. Przybylska Anna, Buczkowska Karolina – Szczecin
 25. Redo Maciej – Kraków
 26. Skowron Laura – Szczecin
 27. Stys Blanka – Kraków
 28. Syczyńska Dominika – Gliwice
 29. Woszkowska Alicja – Rybnik
 30. Wojtaszek Antonia – Poznań

Wybrane osoby są coraz bliżej wygrania nagród w 8 edycji FDA, czeka na nich  m.in. staż zagraniczny, 15 tysięcy złotych i stypendia naukowe od MSKPU, wykonanie makijaży AVON do sesji look bookowej lub wizerunkowej , wyjazd na Premier Vision do Paryża od Whirlpool oraz staż w Atelier Bizuu.