Decyzja dotycząca wyboru sukni ślubnej nie powinna być podejmowana pochopnie. Nie warto też ślepo sugerować się sezonowymi trendami

df10d38dd6 90369075 suknie wybor

Przy wyborze wymarzonej sukni ślubnej panna młoda nie powinna się kierować sugestiami i poradami koleżanek tylko swoim własnym gustem i typem urody. Styliści podpowiadają, że najlepiej zdecydować się na taki fason, który nie tylko będzie wpisywał się w modowe trendy, lecz przede wszystkim zatuszuje mankamenty sylwetki i podkreśli jej walory. 

Wyboru sukni ślubnej nie należy dokonywać tylko na podstawie katalogów ślubnych. Śledzenie światowych trendów, co prawda pozwoli wzbogacić wymarzoną suknię o modne akcenty i uniknąć ewidentnej wpadki, ale trzeba pamiętać o tym, że fason, który doskonale prezentuje się na modelce, niekoniecznie sprawdzi się w rzeczywistości. Dlatego najlepiej odwiedzić kilka salonów, sprawdzić ich ofertę i nie żałować czasu na przymiarki.

Bardzo rzadko jest taka sytuacja, że dziewczyna decyduje się natychmiast, kiedy przychodzi do salonu. Przeważnie panny młode odwiedzają nas parę razy i najczęściej przychodzą z koleżankami. Natomiast koleżanki bardzo często wybierają fasony pod siebie, pod swój gust i w związku z tym źle podpowiadają. Dlatego lepiej przyjść z mamą, bo ona rzeczywiście doradzi, w czym tej pannie młodej jest dobrze. Koleżanki też nie znają takich jej skrytych marzeń związanych z suknią ślubną – mówi agencji informacyjnej Danuta Cymerman, właścicielka salonu sukien ślubnych.

Decyzja nie powinna być więc podejmowana pochopnie pod wpływem sugestii czy nagłego impulsu. Lepiej przymierzyć kilka fasonów, a nawet zrobić sobie zdjęcia i na spokojnie dokonać wyboru. Każda suknia jest szyta na miarę, wedle wytycznych osoby zamawiającej.

Teraz producenci nie mają sukien w swoich magazynach, szyją je dopiero wtedy, kiedy dostaną zlecenie. W przypadku polskich producentów trwa to dość szybko, dlatego że przeważnie są to małe firmy. Natomiast, jeśli to jest firma, która szyje na cały świat, to ich zlecenia się kumulują i ten okres wydłuża się w zależności od składanych zleceń, dlatego może to trwać od 3 do nawet 4,5 miesiąca – podkreśla Danuta Cymerman.

Wiąże się z tym pewne ryzyko, bo przez ten czas sylwetka panny młodej może się nieco zmienić. Stresowe sytuacje związane z przygotowaniem do ślubu nierzadko są powodem utraty kilogramów.

Jeśli kobieta chudnie nam za bardzo, to rzeczywiście to jest problem, dlatego że wszystkie linie cięcia są nie w tym miejscu, gdzie powinny. Ale to już jest rola krawcowej, żeby z tym sobie poradziła i nasze panie krawcowe niemal dokonują cudów. Źle jest także, jeśli panna młoda nie powie nam, że jest w ciąży. Poszerzanie sukni jest dość trudne, chociaż mamy na to jakieś swoje sposoby, np. zamiast suwaka z tyłu robimy wiązanie i wtedy suknia staje się większa – tłumaczy Danuta Cymerman.

W czasie poszukiwań idealnego modelu sukni warto wziąć pod uwagę różne czynniki. Kreacja panny młodej powinna pasować nie tylko do jej urody i gustu, lecz także do miejsca i charakteru ceremonii. Musi także idealnie współgrać z garniturem pana młodego.