Pat Guzik, wykładowca SAPU, wygrywa w Hongkongu!

Pat Guzik, wykładowca i absolwentka Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie www.ksa.edu.pl, odniosła wielki sukces w Hongkongu. Najnowsza kolekcja projektantki wygrała prestiżowy konkurs ECOCHIC DESIGN AWARD 2015/16 w czasie Hongkong Fashion Week 2016.

Pat Guzik, wykładowca SAPU, wygrywa w Hongkongu!Nagrodzona kolekcja nosi tytuł „Heaven Is A Place On Earth”.

„Kolekcja nazywa sie Heaven is a place on earth, jest o szukaniu swojego miejsca na ziemi. To taka historia o tym, że to co nam się wydaje naturalne i banalne przy zmianie perspektywy okazuje sie stanem spokoju, z którego może wylać się naprawdę dobra rzecz” – mówi Pat Guzik.

Pat Guzik znalazła się wśród 10 finalistów konkursu z Europy i Azji, wybtanych przez organizatora, fundację Redress. Dzięki zwycięstwu krakowianka spędzi 3 miesiące w Hongkongu, by zaprojektować kolekcję dla prestiżowej marki Shanghai Tang. EcoChic Design Award przyznawana jest młodym, utalentowanym projektantom, którzy stosują się do zasad zrównoważonej mody. Kolekcja Pat Guzik powstała przy użyciu materiałów pochodzących z upcyklingu, m.in. z naprawy i second handów.
Pat Guzik jest absolwentką i wykładowcą Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie. W SAPU wykłada haute couture oraz stylizację, stylizuje także sesje mody do „Wysokich Obcasów”.