Uroczysty początek sezonu ślubnego 2016

Jak co roku Polska Gala Ślubna pokazała zwiedzającym ją gościom prawdziwe oblicze mody ślubnej, pełne elegancji, szyku i gorących emocji.

W miniony mroźny weekend Pałac Kultury i Nauki w Warszawie otworzył swoje przepiękne zabytkowe wnętrza dla mody ślubnej. 16-17 stycznia odbyła się właśnie tutaj najbardziej prestiżowa ślubna impreza targowa – Polska Gala Ślubna – będąca wyznacznikiem tego, co będzie modne w nadchodzącym ślubnym sezonie 2016.

Ideą, która przyświeca organizatorom tych targów jest to, aby przychodzące tutaj pary narzeczonych mogły w jednym miejscu, w ciągu dwóch dni targowych zorganizować sobie własny ślub i przyjęcie weselne. Bezpośredni kontakt z wystawcami, rozmowy i możliwość przysłowiowego „dotknięcia” produktu, który się chce zamówić ułatwiały podjęcie decyzji o wyborze konkretnego fotografia, fryzjera, makijażysty, sali weselnej czy hotelu, zespołu muzycznego czy Dj-a.

Obecność wielu znanych jubilerskich marek gwarantowała możliwość wybory wzoru wymarzonej obrączki, a mnogość graficznych przykładów zaproszeń ślubnych czy papeterii umożliwiała zamówienie szalenie oryginalnych ślubnych akcesoriów.

Oko przyciągały artystycznie dopracowane stoiska ślubnych firm dekoratorskich gdzie dodatkowo pachniało słodko prawdziwymi kwiatami. Dominujące kolory to modny w tym sezonie i ogłoszony kolorem roku 2016 przez Instytut Pantone – rose quartz – stonowany, delikatny odcień różu. Występować może z powodzeniem w towarzystwie złota, jak również w duecie ze srebrem.

Nie zabrakło nowinek technologicznych… pokazy mody ślubnej poza tradycyjnymi fotografiami i filmem zarejestrowane zostały również kamerą filmującą w technice 360°. Operatorem kamery była jedna z modelek prezentująca suknie na wybiegu. Cały pokaz nakręcony w technologii 360° już wkrótce będzie dostępny na profilu FB Polska Gala Ślubna.

A suknie ślubne… cóż o sukniach można mówić i pisać wiele. Na targach też można ich było zobaczyć setki. Wśród sukien niesłabnącą popularnością cieszyły się fasony w stylu księżniczki. Ale to są teraz inne księżniczki niż dotychczas. Teraz to duże, gładkie doły sukien bez koronki, ale za to z mnóstwem mieniących się kryształków na gorsecie. Taki kryształowy gorset rozświetla i odmładza twarz panny młodej, a światło załamujące się w kryształkach otacza sylwetkę panny młodej delikatnym i wysublimowanym pięknem. Dla zwolenniczek koronek proponowane są koronkowe gorsety.

Modne w sezonie 2016 będą nadal suknie w stylu illusion, czyli takie, których dekolty z przodu i z tyłu, a także rękawy wykonane są z delikatnych, transparentnych tkanin. Tkaniny te niby zasłaniają, ale w praktyce seksownie zasłaniając jednak odsłaniają… J

Polecamy też suknie o linii syreny (inaczej „rybki”) idealnie dopasowane do sylwetki. Podkreślają one krągłość kobiecych bioder i pociągającą linię biustu. Stylistki z topowych salonów ślubnych podkreślały, iż fason ten to nie tylko model dla kobiet o idealniej smukłej sylwetce. To model również dla kobiet o większych rozmiarach. Jedynym warunkiem jest tutaj właściwa proporcja sylwetki, czyli podobna szerokość ramion i bioder z zaznaczonym wcięciem w talii. A zatem panie o większych rozmiarach mogą śmiało przymierzać te jakże kobiece suknie ślubne.

W przerwach między pokazami mody ślubnej na scenie głównej odbywały się rozmowy i dyskusje z ekspertami branży ślubnej. Ich celem było wyjaśnienie wielu wątpliwości towarzyszących zwykle każdej parze narzeczonych, która robi pierwsze kroki w kierunku organizacji swojego ślubu i przyjęcia weselnego. Eksperci zaproszeni przez organizatorów targów Polska Gala Ślubna opowiadali o najbardziej topowych trendach ślubnych 2016, pomagali w skomponowaniu właściwego menu na przyjęcie weselne, podpowiadali jak stworzyć stylizowane przyjęcie weselne. Tłumaczyli także zasady i warunki zorganizowania ślubu i wesela w plenerze, a zaproszeniu blogerzy tłumaczyli ważną rolę blogów ślubnych i nowinek technologicznych we współczesnym świecie ślubnym.

Kolejne targi Polska Gala Ślubna już za niecały rok. Wszystkich serdecznie na to wydarzenie zapraszamy. 14-15 stycznia 2017 – Polska Gala Ślubna – Pałac Kultury i Nauki, Warszawa.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here