II edycja konkursu „Projektanci na wybiegu”

Wiosenny Fashion Show w Galerii Krakowskiej był nie tylko prezentacją najnowszych kolekcji i nadchodzących trendów, ale również pokazem kreacji stworzonych przez młodych projektantów w ramach II edycji konkursu „Projektanci na wybiegu”. Wydarzenie poprowadził Jacek Olewniczak. W roli prowadzącej wystąpił również gość specjalny – Paulina Sykut-Jeżyna.

Podczas tegorocznej, II już edycji konkursu „Projektanci na wybiegu” w sobotę 18 kwietnia swoje projekty zaprezentowało siedem finalistek: Martyna Kraus, Mariola Wróbel, Małgorzata Skibińska, Sylwia Dziubyna, Anna Grochowska, Joanna Organiściak-Płachta i Anna Kaczmarek-Janowska. Zadaniem uczestników konkursu było zaprojektowanie i uszycie sukienki dziennej z trzymetrowej tkaniny, zgodnie z tematem: „Zainspiruj się białą koszulą męską i zaprojektuj sukienkę”. Zwycięzcą wyborem jury w składzie: stylistka Galerii – GOShA Kusper, założycielka koncept sklepu IDEA FIX – Anna Kwiatek oraz dziennikarka i prezenterka – Paulina Sykut-Jeżyna, została Mariola Wróbel. Laureatka otrzymała nagrodę w postaci 2 tysięcy złotych, ufundowaną przez Galerię Krakowską. Drugie miejsce zajęła Anna Grochowska, która wygrała maszynę do szycia od salonu Pasmanteria. Na trzecim stopniu podium stanęła Małgorzata Skibińska, która w ramach nagrody otrzymała zestaw ręczników od Pasmanterii.

Finaliści II edycji konkursu „Projektanci na wybiegu”:

  1. Martyna Kraus

Tegoroczna absolwentka Krakowskich Szkół Artystycznych. Moda to jej pasja, którą wciąż doskonali m.in. poprzez kurs krawiecki, na który uczęszcza. Pragnie, by jej tegoroczną kolekcję pt. „Legometria” ujrzało większe grono odbiorców.

  1. Mariola Wróbel

Od 15. roku życia obrała ścieżkę zawodową jako technolog odzieży, konstruktor, potem projektant. Pracowała w branży począwszy od sukien ślubnych skończywszy na odzieży sportowej, bieliźnie. Niedawno założyła własną działalność, której profilem jest „przygotowanie produkcyjne ubioru”.

  1. Małgorzata Skibińska

W tym roku ukończyła Międzynarodową Szkołę Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie. Jej plany na przyszłość to doskonalenie zawodowe.

  1. Sylwia Dziubyna

Tegoroczna dyplomantka Krakowskiego SAPU i studentka na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego. W swoich projektach stara się używać niestandardowych materiałów i nowych technologii.

  1. Anna Grochowska

Już od małego pasjonowała się modą, uczyła się szyć. Tegoroczna absolwentka Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie. Uczestniczka i finalistka wielu pokazów.

  1. Joanna Organiściak-Płachta

Absolwentka Krakowskiego SAPU, wyróżniona przez: Radę Krawców „za kreatywność i wizjonerstwo”, Łukasza Jemioła oraz organizatorów targów HUSH Warsaw. Uczestniczka wielu kursów branżowych.

  1. Anna Kaczmarek-Janowska

Tegoroczna dyplomantka Wyższej Szkoły Sztuki i projektowania w Łodzi. Na co dzień zajmuje się konstrukcją 3D. Z wieloma sukcesami brała udział w wielu pokazach. Tworzy modę, której nie można zobaczyć na wystawach sklepowych.

Related Images:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj