Stylistka gwiazd Wiganna Papina: Monika Olejnik sama wymyśla swoje stylizacje, oczekuje oklasków i z reguły je dostaje

Polacy są zachowawczy i boją się obciachu twierdzi Wiganna Papina. Stylistka nie zgadza się z wciąż popularnym w Polsce przeświadczeniem, że kobietom po 40. roku życia nie wypada nosić ekstrawaganckich, odważnych strojów. Jako przykład kobiety, która mimo dojrzałego wieku nie boi się bawić się modą, podaje Monikę Olejnik. Dziennikarka zawsze sama wymyśla swoje stylizacje i nie obawia się kontrowersji.

Wiganna Papina współpracowała z Moniką Olejnik przy programie „Prosto w oczy” na antenie TVP1. Do dziś przyjaźni się z dziennikarką, nie uważa się jednak za jej osobistą stylistkę. Odpowiada za makijaż gwiazdy TVN, ale rzadko udziela rad w zakresie doboru stroju. Papina twierdzi, że Monika Olejnik konsekwentnie buduje swój wizerunek i rzadko zdaje się na opinię stylistów.

– W Monice Olejnik jest tylko Monika Olejnik, tego się trzymajmy. Monika zawsze wie, czego chce, bo to jest tego rodzaju osoba. Ona zawsze wymyśla wszystko sama, oczekuje oklasków i z reguły jest oklaskiwana – mówi Wiganna Papina w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

Wiganna Papina

Monika Olejnik znana jest ze swojego zamiłowania do ekstrawaganckich ubrań, zwłaszcza butów. Jej stylizacje zawsze wywołują emocje wśród stylistów i internautów. Dziennikarka nie boi się mocnych kolorów i odważnych połączeń.

Zdaniem Wiganny Papiny otwartość Moniki Olejnik na modowe eksperymenty wynika z jej odwagi i pewności siebie. Stylistka uważa, że każda kobieta, która lubi siebie i nie boi się opinii innych ludzi, nie będzie miała problemu z noszeniem ekstrawaganckich ubrań, bez względu na wiek. Namawia też kobiety do większej otwartości i odwagi w bawieniu się modą.

To jest chyba nasza narodowa choroba, że uważa się, że po czterdziestce pani nie może nosić czerwonego, już absolutnie czerwonej szminki, i natychmiast powinna obciąć włosy. Nie wchodzi w rachubę, żeby założyła różowe futerko czy białe skórzane spodnie i do tego jakieś niebotycznie wysokie buty. U nas w Polsce ludzie są zachowawczy, strachliwi, myślę, że boją się obciachu. Uwielbiam kiedy zarówno młodzi, jak i dojrzali ludzie noszą piękne ubrania, w których pięknie wyglądają i które mogą być kolorowe. Spójrzmy na Sophię Loren czy Joan Collins. Jest masa gwiazd, które są już po siedemdziesiątce, wyglądają pięknie, wszystko im wolno i nie muszą chodzić na beżowo i brązowo – mówi Wiganna Papina.

Zdaniem stylistki w kreowaniu własnego wizerunku najważniejsze jest wyczucie estetyki, a nie poczucie tego, co wypada, a co nie. Papina uważa, że Polacy przede wszystkim powinni zadbać o sylwetkę i tężyznę fizyczną poprzez odpowiednią dietę i ćwiczenia, np. na siłowni, a mniej skupiać się na tym, czy komuś wypada nosić czerwone włosy po 50. roku życia.

Kobietom dojrzałym, które mają ochotę na odrobinę szaleństwa, a boją się gwałtownej zmiany wizerunku, stylistka doradza stopniową metamorfozę. Pierwszym krokiem może być np. zmiana fryzury lub koloru włosów, a także skompletowanie dodatków w intensywnych kolorach.

 Jeżeli pani np. bardzo obawia się kupić sobie płaszcz czerwony, a ma beżowy, to niech sobie kupi na początek cztery różne szale, np. szafirowy, amarantowy i żółty i niech zacznie powoli kombinować z kolorami i zobaczy, jak się z tym czuje. Można zacząć od dodatków, np. czerwonej torebki czy żółtych rękawiczek. Bo czasami osoby nie wiedzą, który kolor do nich pasuje. Oczywiście uważam, że każdy kolor pasuje do każdego, tylko trzeba mieć ładny makijaż i dobry kolor włosów. Ale jeżeli ktoś tego nie wie, a bardzo chciałby odważyć się i założyć np. coś zielonego jak trawa, to niech zacznie od rękawiczek lub torebki, potem może kupić T-shirt lub sweterek – radzi Wiganna Papina.