Biżuteria na Dzień Kobiet – jak ją wybrać?

Dla blondynek żółte złoto, a dla pań o rudych włosach turkusy. Zbliża się Dzień Kobiet, więc warto wiedzieć, jak odpowiednio dobrać biżuterię. Zarówno tę na prezent dla bliskich jak i dla siebie. Narzeczona, matka, siostra, przyjaciółka – wiele jest kobiet w życiu mężczyzny. Warto więc o nie zadbać i w Dzień Kobiet sprawić im wyjątkowy prezent. Jednak jak odpowiednio dobrać biżuterię? Najlepiej doradzić może specjalista.

„Jeżeli chodzi o dobór biżuterii na prezent, radziłbym wybrać coś uniwersalnego np. bransoletkę lub kolczyki. Są to najczęstsze i najbardziej popularne formy prezentów biżuteryjnych wybierane prze klientów” – mówi Rafał Śliwiński ekspert biżuterii (W.Śliwiński).

Ważne jest także to, jaką karnację ma obdarowywana przez nas kobieta. Brunetki, blondynki, rude. Do każdej pasuje co innego. „Karnacja czy kolor włosów mają duże znaczenie przy doborze biżuterii. Kobiety z rudymi włosami, bo o tych pomyślałem w pierwszej kolejności, dobrze wyglądają w biżuterii kolorowej, m.in. w turkusie, zieleni, lub odcieniach czerwieni. Kobiety o rudych włosach lubią kontrasty i dobrze się w tego typu zestawieniach prezentują.  Dla blondynek oczywiście żółte złoto i biżuteria w tym kolorze, nic tak dobrze nie komponuje się z włosami w jasnych odcieniach, jak właśnie złoto. Pasuje ono zarówno do blondynek o jasnej i ciemnej karnacji i podkreśla ten typ urody. Brunetkom o bardziej wyrazistej urodzie zazwyczaj bardziej pasują zimne odcienie białego złota lub srebra, również mieniące się odcienie czerni i grafitu w biżuterii” – mówi Rafał Śliwiński, który od lat pomaga klientom dobierać biżuterię.

2 KOMENTARZE

  1. Nie wpadłbym nigdy na to żeby dobierać biżuterię do koloru włosów kobiety! Z moich obserwacji wynika że kobiety dosyć często zmieniają kolor włosów, dużo częściej niż biżuterię 🙂

  2. Grzegorzu, zdziwiłbyś się, ale karnacja i kolor włosów mają duży wpływ na to, jak biżuteria wygląda 🙂 Na przykład słynne kryształy Swarovskiego mają specjalne efekty, które powodują, że kolczyki czy bransoletka zależnie od tła mienią się zupełnie innymi odcieniami. Najlepiej – zanim się wybierze po pierwszy prezent do jubilera – delikatnie zbadać, jaką biżuteria dana kobieta ma w swojej szkatułce, poznać jej styl, dobrać do kompletu, a potem przy następnych okazjach można już dać wolę wyobraźni 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj