„It-girl“ – Alexa Chung

Alexa Chung to nazwisko, które niewątpliwie jest rozpoznawalne wśród ludzi zainteresowanych światem mody. Twarz światowych marek, dziennikarka modowa, modelka, prezenterka telewizyjna, a przede wszytskim kobieta o oryginalnym i podziwianym przez rzeszę kobiet stylu.

Swoją przygodę w świecie mody zaczynała jako modelka. Swoją urodą szybko zdobyła okładki młodzieżowych magazynów. Pozowała głównie dla Elle Girl i Cosmo Girl.  Dobrze zapowiadającą się karierę nieoczekiwanie szybko zakończyła. Obecnie wraca na wybiegi, ale tylko dla wybranych projektów, np. Karla Lagerfelda- który określa ją jaką swoją muzę.

Alexa jest obecnie twarzą wielu marek: Fanty, Sony Erikson, Urban Outiftters, Longchamp, Vero Moda. Prowadzącą wielu programów telewizyjnych. Silnie kojarzona z branżą mody i prawidłowo, bo jest to środowisko w którym-jak sama określa- odnajduje się najlepiej.

Alexa często określana jako „it-girl“ jest niekwestionowaną ikoną stylu. Wielokrotnie została okrzyknięta najlepiej ubraną kobietą. Potwierdzają to nagrody, które Alexa otrzymała: Elle Style Adwards dla najlepiej ubranej prezenterki oraz British Style Adwards.

Alexa Chung

Alexa jest określana jako „elektryzujący fenomen“ przez naczelną amerykańskiego Vogue Anne Wintour. Zachwyca świeżością, autentyzmem i energią –według Suzy Menkes. W rzeczy samej jej styl jest naturalny i niewymuszony, ale zarazem zachwycający. Można odnieść wrażenie, że zawsze  wybiera to co według niej jest ciekawe i warte uwagi, nie co dyktują aktualne trendy. Mimo, że zna je bardzo dobrze! Alexa gości na pokazach mody jako honorowy gość w pierwszych rzędach. Często widzimy ją ubraną w motywy marynarskie- jak sama przyznaje, jest od nich uzależniona.

Niedawno wydała książkę „It“- pamiętnik ze świata fashion, w której możemy poznać historię kariery Alexy. Wydawca “It” twierdzi, że czytelnik w książce znajdzie” jej (Alexy) myśli na temat życia, miłości i muzyki oraz ulubione stylizacje, a takżke jak zdecydować się, co założyć rano. Dowcipna, czarująca i odświężająco rozsądna to idealna książka, dla osób, które kochają modę, muzykę i wszystko co wiąże się z Alexą Chung”. Sama autorka prowokacyjnie na Twitterze zachęcała “oceniajcie moją książkę po okładce”, “ bo jest piękna i oddaje mój charakter”. Książka to prywatne zapiski, luźno powiązane ze sobą teksty, zdjęcia i rysunki. Możemy tam znaleźć również fragmenty z pamiętnika prowadzonego przez Alexę w dzieciństwie.

źródło:lifestyle.arena.pl , autor: Laura Wojtasiak