VII Edycja Warsztatów Dziennikarstwa Mody Fashion Project

Jak wygląda praca w magazynie mody? Czym charakteryzuje się pisanie o modzie do magazynu, a czym do Internetu? Jak przeprowadzić wywiad? VII Edycja Warsztatów Dziennikarstwa Mody by Fashion Project już za nami! W ostatni weekend września doświadczeni dziennikarze spotkali się w kreatywnej przestrzeni Mysia 3, by wspólnie z uczestnikami omówić najważniejsze zagadnienia związane z warsztatem dziennikarza modowego.

Uczestniczki warsztatów dowiedziały się między innymi jak napisać dobry Lead,  skąd czerpać inspiracje i jak przygotować się do wywiadu.  W ramach warsztatów Agata Stefanowicz i Weronika Woronowska z serwisu modowego MIUMAG podzieliły się z słuchaczami podstawami przygotowania treści online i promowania tekstów w serwisach społecznościowych. Patrycja Ceglińska z portalu NaObcasach przedstawiła podstawy pracy dziennikarza magazynu internetowego, a Przemek Karolak z lifestyle’owego magazynu KMAG podkreślał rolę ciągłego obcowania z tekstem w pracy nad warsztatem dziennikarskim.

Zajęcia odbyły się we kreatywnych wnętrzach domu handlowego Mysia 3 w Warszawie. Uczestniczki warsztatów miały do dyspozycji profesjonalne albumy branżowe umożliwiające poszukiwanie inspiracji oraz zgłębianie wiedzy.

Fotorelacja z warsztatów powstała przy użyciu artystycznego sprzętu fotograficznego Leica, natomiast firma Samsung udostępniła do pracy tablety Samsung Galaxy.

Dwie uczestniczki warsztatów otrzymały specjalne wyróżnienie – będą miały szansę sprawdzić się na stażu w magazynie MIUMAG i In Style.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj