Salon Evy Minge w Galerii Krakowskiej

Eva Minge jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich projektantek na świecie, otworzyła swój salon w Galerii Krakowskiej. Na przestrzeni 100 m2 można znaleźć projekty ubrań znane z wybiegów, szeroki asortyment dodatków i akcesoriów oraz kolekcję kryształów EVA MINGE HOME.

Salon Evy Minge był jednym z najbardziej oczekiwanych w Krakowie. Ubrania projektantki wyróżniają eleganckie i niepowtarzalne fasony, najwyższej jakości materiały oraz perfekcyjne wykonanie. Na klientów Galerii czekają dynamiczne i nowatorskie kolekcje, które spełnią oczekiwania najbardziej wymagających pasjonatów mody. Ponadto podczas zakupów można skorzystać z porad stylistów.

Butik w Galerii Krakowskiej zajmuje powierzchnię 100 m2 i znajduje się na poziomie 0. Połączenie czerni i złota przeplatające się z nieskazitelną bielą tworzą wystrój łączący nowoczesność z luksusową klasyką, która podkreśla prestiż marki.

Bardzo cieszymy się, że kolekcje które prezentowane są na wybiegach w Berlinie, Mediolanie, Paryżu, Londynie czy Nowym Yorku dostępne są również w naszej Galerii – mówi Ryszard Wysokiński, Dyrektor Centrum Galerii Krakowskiej.

 

EVA MINGE – urodzona w Polsce, studiowała historię sztuki i kulturoznawstwo, jest dziś znaną projektantką mody.

Od ponad 20 lat prowadzi dom mody Eva Minge i konsekwentnie buduje wizerunek nowoczesnej marki. Od 1994 roku skupia się na rynku modowym i projektowaniu na najwyższym poziomie. Projektantka otrzymała międzynarodowy tytuł „Next Couture”, uznawana jest też za ikonę stylu, która wyznacza nowe trendy, a jej kolekcje prezentowane są na całym świecie. W 2003 roku jako pierwsza Polka została zaproszona na pokaz na Schodach Hiszpańskich w Rzymie, podczas prestiżowej imprezy Donna sotto le Stelle. Ponadto otrzymała nagrodę od mera Rzymu za zasługi dla wiecznego miasta, a włoska organizacja Alta Moda nagrodziła jej dorobek tytułem Next Couture.

Eva Minge jest posiadaczką Oskara Mody, Złotego Medalu na międzynarodowych targach w Moskwie i w Kijowie oraz nagrody Złotego Wieszaka. Firma została trzykrotnie laureatem konkursu na luksusową markę roku.

Kolekcje projektantki prezentowane były podczas pokazów i tygodni mody Rome Fashion Week Alta Roma, a także w Mediolanie, Kijowie, Paryżu, Montrealu, Moskwie, Barcelonie, Berlinie, Wiedniu czy Dubaju. Od 2008 roku Eva Minge jest gościem Paris Haute Couture. Co więcej, projektantka współpracuje z wieloma firmami i zajmuje się tworzeniem akcesoriów takich jak okulary, obuwie, biżuteria. Duży sukces zapewniły jej także projekty mebli i wyposażenia wnętrz firmowane nazwą Eva Minge Home. Wszystkie kreacje tworzone przez Evę są dynamiczne i nowatorskie, a ich odbiorcy to kobiety odważne, bezkompromisowe i spragnione luksusu. Projektantka, która ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień ubiera dziś takie gwiazdy jak Cheryl Cole i Kelly Rowland. W Polsce współpracuje z kanałami telewizyjnymi, kreuje wizerunki celebrytów, współtworzy produkcje filmowe.

Galeria Krakowska została otwarta w 2006 roku, błyskawicznie stając się najpopularniejszym obiektem handlowym w całej Małopolsce. Położona jest w samym sercu Krakowa, w bezpośrednim sąsiedztwie Rynku Głównego. Dzięki świetnemu połączeniu z Dworcem Głównym PKP i autobusowym, z linią komunikacji miejskiej, z portem lotniczym Balice oraz największemu w centrum parkingowi jest najdostępniejszym miejscem Krakowa i turystyczną bramą miasta. Obszar oddziaływania Galerii Krakowskiej obejmuje ponad 1,3 mln. mieszkańców woj. małopolskiego. Łączna powierzchnia 270 punktów handlowych położonych na 3 poziomach wynosi 60 000 m2, a także 4 500 m2 powierzchni biurowych.