PERSOL FILM NOIR EDITION

Marka Persol świętuje powrót legendarnego symbolu marki – strzały Phoenix Arrow, nawiązując do reinterpretacji najbardziej znanego gatunku filmu z lat 50-tych: Film Noir

Marka Persol – ikona włoskiego stylu, znana na całym świecie z wyjątkowego wzornictwa i wysokiej jakości materiałów – prezentuje nową kolekcję okularów pod nazwą Film Noir. Jest to specjalna kolekcja, która kultywuje ponadczasowe dziedzictwo marki, powracając do eleganckiej wersji strzały Persol z lat 50-tych. Aby stworzyć tę nową, kultową kolekcję, marka Persol podjęła wyzwanie i cofnęła się w czasie, aby na nowo odkryć i zinterpretować lata 50-te – fascynujący okres bogaty pod względem historycznym. Skrupulatne badania archiwów marki Persol dowiodły, że klasyczna strzała Persol – niekwestionowany znak rozpoznawczy marki – miała w tym czasie szeroki wachlarz przeróżnych wersji. Jedną z nich była wersja Phoenix Arrow o ekskluzywnym wzornictwie, który został wskrzeszony do życia oraz wzbogacony o nutę nowoczesności właśnie w nowej kolekcji Film Noir.

Inspiracją dla strzały Phoenix Arrow – z charakterystycznym wzorem w prążki – był Feniks, mityczny ptak, który odradza się z popiołów, dzięki czemu jest uniwersalnym symbolem wiecznego odradzania się. W sztuce Feniks symbolizuje zdolność do stałego odkrywania siebie na nowo, dlatego firma Persol wybrała właśnie ten symbol jako kluczowy element reinterpretacji swego ponadczasowego dziedzictwa stylu.

Marka Persol, zainspirowana estetyką gatunku filmu „film noir”, symbolu lat pięćdziesiątych, dała strzale Phoenix Arrow drugie życie i wzbogaciła ją nutką nowoczesności, sprawiając, że zauszniki zyskały nowy, wyjątkowy wygląd.

W rezultacie powstała klasyczna kolekcja Film Noir, która oddaje tajemniczą, intrygującą i zjawiskową atmosferę gatunku „czarnego filmu” w dwóch zupełnie nowych modelach okularów przeciwsłonecznych (PO3072S i PO3074S) oraz dwóch modelach okularów korekcyjnych (PO3070V i PO3073V). Inspiracja marki Persol słynnymi detektywistycznymi filmami widoczna jest szczególnie w wymienionych modelach: Gangster (PO3072S), Femme Fatale (PO3070V), Reporter (PO3073V) oraz Detektyw (PO3074S). Cztery osobowości, które idealnie reprezentują tę wyjątkową „kolekcję filmową”. Modele przeciwsłoneczne PO3072S i PO03074S są dostępne z gradalnymi soczewkami z polaryzacją i foto-polaryzacją.

Modele te oferują perfekcyjną wyrazistość obrazu oraz ochronę przed szkodliwymi promieniami UV dzięki zastosowaniu najnowszej technologii soczewek mineralnych oraz niezwykłej staranności wykonania.

Soczewki z polaryzacją minimalizują efekt oślepiających odblasków dzięki specjalnym filtrom, które całkowicie blokują szkodliwe promienie UV, zapewniając ostre i przejrzyste widzenie. Soczewki z foto-polaryzacją łączą zalety filtra polaryzacyjnego oraz filtra fotochromatycznego, który dostosowuje właściwości soczewek do zmieniającego się oświetlenia, aby zapewnić doskonałą widoczność w różnych warunkach pogodowych, nawet tych najbardziej ekstremalnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj