Czas na rower!

Czas na rower - zdjęcie aranżacyjneOd kilkudziesięciu lat jest wygodnym środkiem transportu, ale także doskonałym lekarstwem na poprawę kondycji i zredukowanie stresu. Według badań CBOS z 2012 roku aż 70 procent Polaków jeździ na rowerach. Czy ty także jesteś w tej grupie?

Jazda na rowerze korzystnie wpływa na samopoczucie, dodaje energii, sprawia, że stajemy się bardziej odporni na stres, wolniej się meczymy. Jest również przyjemnym sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów. Poprawiając krążenie, redukuje znienawidzony przez wszystkie kobiety cellulit.

Efekt wymaga wysiłku. Zrzucenie niechcianego tłuszczyku zagwarantuje nam systematyczna jazda na rowerze dwa razy w tygodniu po 3-4 godziny. Jednak już po półgodzinnej jeździe nasze mięśnie zaczynają spalać tłuszcz a godzinny trening wolnej jazdy, około 15 km/h, zagwarantuje nam spalenie 300 kalorii. Przy zwiększonym tempie do 20 km/h będziemy mogli natomiast pozbyć się aż 600 kalorii. Dodatkowe utrudnienia na trasie, na przykład wyboista droga, to kolejne 100 kalorii mniej.

Obok spalania zbędnych kalorii, rower skutecznie pomaga pozbyć się cellulitu i redukuje tkankę tłuszczową na udach, biodrach i brzuchu. To również gimnastyka dla kręgosłupa oraz zwiększenie wentylacji całego organizmu. Spokojna jazda na rowerze jest bardzo korzystna dla serca, które w trakcie treningu wspomagane jest ciągłym dopływem tlenu. Zaletą tej formy aktywności fizycznej jest także to, że mogą korzystać z niej niemal wszyscy, bez względu na wiek i kondycję fizyczną.

Dla wszystkich miłośników „dwóch kółek” Empik przygotował kolekcję praktycznych akcesoriów – „Czas na rower”. W kolekcji znajdziemy szeroki asortyment produktów, które zapewnią bezpieczeństwo po zmierzchu: wielozadaniowe lampki i latarki rowerowe, odblaskowe nakładki na szprychy, a także opaski, klipsy i zawieszki odblaskowe, które będą przydatne również podczas biegania lub spaceru po zmroku.

Kolekcję „Czas na rower” uzupełniają: praktyczne bidony, funkcjonalne torby, idealne do przechowywania narzędzi i akcesoriów rowerowych oraz dzwonki w różnych kolorach.

Przebojem kolekcji będą zwiększające wygodę jazdy na rowerze: stylowe pokrowce na siodełka zawierające żelowy wkład oraz nakładki na kierownicę.

Kolekcja „Czas na rower” jest dostępna w salonach Empik i na empik.com.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj