GLOV – rewolucja w demakijażu na święta

GLOV oba15Innowacyjny i praktyczny pomysł na prezent? Glov Hydro Demaquillage – rękawice, które usuną nawet najmocniejszy makijaż wyłącznie za pomocą wody. Ten Start-up Roku już zrobił rewolucję na rynku kosmetycznym. Czas by znalazł się w kosmetyczce bliskiej Ci osoby.

Glov powstał z połączenia materiałów, które wchłaniają wodę i tłuszcz. Jego jedno włókno jest do 100 razy cieńsze od ludzkiego włosa, a w przekroju ma kształt rozgwiazdy, dzięki czemu skutecznie i szybko pochłania makijaż oraz inne zabrudzenia nie podrażniając skóry.

„Delikatne działanie pillingujące, poprawienie ukrwienia skóry, dzięki efektowi masażu, brak szkodliwego wpływu detergentów, a także odpowiednie przygotowanie skóry na przyjęcie dobroczynnych składników kosmetyków pielęgnacyjnych pozwala na znaczące poprawienie stanu cery” – mówi Ewa Dudzic, Wiceprezes Zarządu Phenicoptere Spółka z.o.o.

Produkt nie narusza przy tym naturalnej bariery hydrolipidowej i jest alternatywą dla osób, których skóra reaguje alergicznie na różne kosmetyki. Badania laboratoryjne potwierdzają również, że Glov nie wywołuje podrażnień nawet przy skórze atopowej.

W zależności od ilości nakładanego makijażu możemy użyć: GLOV Comfort i GLOV on-the-go. Pierwszy wariant zaopatrzony jest w system czterech rogów dla zmycia nawet mocnego,  profesjonalnego make-upu. Drugi, mający postać niewielkiej rękawiczki, został stworzony głównie jako produkt do torebki czy bagażu podręcznego. Pozwala na szybkie odświeżenie skóry w podróży czy też poprawienie makijażu w ciągu dnia.

„Badania dotyczące negatywnego wpływu chemicznych składników kosmetyków oraz detergentów na organizm człowieka, a także troska o środowisko naturalne, stały się inspiracją do stworzenia naszych produktów. Wypracowanie nowego podejścia do demakijażu wymagało zupełnie nowej technologii. Przez ponad dwa lata zespół Phenicoptere badał tysiące różnych splotów, składów i struktur włókien, wykonanych w mikrotechnologii. W ten sposób powstały produkty GLOV” – mówi Monika Żochowska, Prezes Zarządu Phenicoptere Spółka z.o.o

Spółka Phenicoptere, producent innowacyjnych produktów do oczyszczania skóry GLOV Hydro Demaquillage otrzymała tytuł Start-up roku 2012. W konkursie organizowanym przez Polskę Przedsiębiorcza pokonała 99 nominowanych firm.

Produkty GLOV można kupić za pośrednictwem strony internetowej www.glov.com:

  • GLOV comfort w cenie 49.90 zł
  • GLOV on-the-go w cenie 39.90 zł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj