Mateusz Kołodziejski – Projektant

Autoportret. Autor -Mateusz Kołodziejski
Autoportret. Mateusz Kołodziejski

Mateusz Kołodziejski – absolwent Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie o specjalizacji projektowanie ubioru. Laureat pierwszego miejsca w konkursie Ilustracja Fashion na Warsaw Fashion Weekend 2011.

Jego prace ukazały się w magazynie Warsawholic, Label Magazine. Swoją pierwszą, dyplomową kolekcję zaprezentował na pokazie MSKPU, z którą również dostał się do półfinału Off Fashion Kielce 2013.

Inspirują go lata 80 XX w. w modzie oraz muzyce, co można zauważyć oglądając jego prace.

Mateusz Kołodziejski o swojej Twórczości;

„Inspiruje mnie moda i muzyka lat 80 XX w. W swoich projektach ukazuję to co charakterystyczne dla tamtej dekady. Sylwetki przerysowane, wyraźnie podkreślona linia ramion, sylwetki oversizowe. To co mogę powiedzieć, że jest charakterystyczne w moich pracach, to zróżnicowanie linii konturów oraz geometryczne tła. Także charakter komiksu czy elementy pop artu nie są mi obce. Ilustruję głównie modę choć zdarza się, że robię tematyczne ilustracje. Te które przedstawiam są zainspirowane twórczością ilustratorów z lat 80 min. Patricka Nagela, które są hołdem w stronę jego dzieł.”