Big Book Festival 2014

Międzynarodowy festiwal książki odbędzie się 14 i 15 czerwca 2014 roku w Warszawie.

Zaproszenie na Big Book FestivalDrugiej edycji towarzyszy hasło „Tyłem do przodu!”

Big Book Festival jest świętem wielbicieli książek i tych, którzy chcą brać udział w dyskusjach na ważne tematy społeczne i kulturalne. To międzynarodowa impreza wspierająca czytelnictwo we wszystkich współczesnych formach, angażująca publiczność w dynamiczne i oryginalne aktywności. Jest jedynym w Polsce festiwalem współtworzonym przez czytelników.

Drugiej edycji Big Book Festival towarzyszy hasło „Tyłem do przodu!”. Na dwa dni w Warszawie czas przeszły połączy się z przyszłością, staromodne wartości z nowoczesnością, a sprawy minione z wizjami jutra. Kilkadziesiąt spotkań, warsztatów, rozmów, akcji i gier pozwoli spróbować postępowości w starym stylu, a twórcy festiwalu będą przekonywać, że bycie nowoczesnym to niekoniecznie gnanie do przodu za wszelką cenę.

Podobnie jak podczas pierwszej edycji, do współtworzenia festiwalu zaproszonych zostało kilkudziesięciu partnerów: instytucji publicznych, pozarządowych oraz mediów. Wydarzenia odbędą się w zaskakujących miejscach: przestrzeni miasta, niezwykłych budynkach i w plenerze. Na program festiwalu składa się kilkanaście bloków tematycznych, m.in. znane już uczestnikom: „Giganci literatury”- zwracający uwagę na postaci i problemy wielkiej wagi, „Taka piękna historia” – seria spotkań poświęconych Polsce przedwojennej, „Świat i ludzie” – adresowany do wielbicieli non-fiction.

W 2014 r. powrócą dwa wydarzenia cieszące się największą popularnością – literacki maraton z udziałem gwiazd oraz bicie rekordu świata w liczbie osób czytających na wolnym powietrzu. Nowością będą m.in. dyskusje dotyczące przemian zachodzących we współczesnej Polsce, wolności i roli pieniądza w życiu społecznym. Specjalny blok wydarzeń skierowany zostanie do małych czytelników.

Big Book Festival jest otwarty i bezpłatny dla publiczności.

***

Big Book Festival jest autorskim pomysłem fundacji „Kultura nie boli” działającej na rzecz promocji kultury i sztuki – w szczególności czytelnictwa i literatury. Podczas pierwszej edycji inicjatywę fundacji wsparło kilkudziesięciu partnerów, m.in. Narodowe Centrum Kultury, Instytut Reportażu, Filmoteka Narodowa, Wydawnictwo Literackie, „Polityka”, Program Trzeci Polskiego Radia. Zorganizowano pięćdziesiąt bezpłatnych wydarzeń w kilkunastu częściach miasta oraz przestrzeni wirtualnej. W programie znalazły się min.: spotkania z polskimi i zagranicznymi autorami, nocny maraton czytania dzieł Sławomira Mrożka, spotkania literackie z udziałem osób publicznych oraz czytanie w miejscach nietypowych. Udział wzięło niemal stu gości – pisarzy, twórców, ekspertów, artystów, m. in. Peter Kerr, Kirsten van den Hul, Tomasz Łubieński, Kazimierz Orłoś, Jacek Dukaj, Dorota Masłowska, Zygmunt Miłoszewski, Borys Lankosz i wielu innych. Dzięki nowym mediom z czytelnikami spotkały się pisarki Elif Safak i Asa Larsson. W festiwalu wzięło udział ponad pięć tysięcy uczestników.

***

Program przyszłorocznego wydarzenia zostanie ogłoszony w marcu 2014 r.

Zapraszamy na: www.bigbookfestival.pl, www.facebook.com/bigbookfestival

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj