„Urzeczenie” to niepowtarzalna okazja, aby kupić WYJĄTKOWE ŚWIĄTECZNE PREZENTY

urzeczenie-vol_5W pięknym marmurowym holu Resursy Obywatelskiej, wybudowanej w 1861 roku, gdzie do wybuchu II Wojny Światowej znajdowała się również Resursa Kupiecka i sklepy, swoje prace wystawiać będą twórcy i projektanci: biżuterii, ceramiki, szkła, zabawek, ubrań oraz grafiki. Pojawią się wystawcy z całej Polski, a wśród nich wielu absolwentów uczelni artystycznych, uczniów uznanych mistrzów, którzy choć młodzi, mają już za sobą pierwsze sukcesy artystyczne.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęła Agata Oleksiak, czyli OLEK: polska artystka, która mieszka i tworzy (swe dziergane dzieła sztuki) w Nowym Jorku.

Agata Oleksiak szydełkowe prace wystawia w galeriach, muzeach i przestrzeniach publicznych na całym świecie. Rozgłos przyniosło jej ubranie w wydziergane wdzianko „Szarżującego Byka”: symbolu Wall Street. Od tamtej pory jej działania komentowały znane amerykańskie tytuły prasowe i stacje telewizyjne ( m.in.Time, New York Times, New York Magazine, Wall Street Journal, Newsweek/Daily Beast, Village Voice, Artinfo, PBS, CNN, CBS, ABC, NBC).

Wystawę jej obiektów zorganizowała prestiżowa, prezentująca największych światowych twórców street artu, Jonathan LeVine Gallery na Manhattanie.Brooklyn Museum of Art zamówiło jednodniowy performance z interaktywną instalacją. Wzięła też udział w weneckim Biennale. Smithonian American Art Museum wprowadziło do okresowej ekspozycji jej mieszkanie całe ozdobione przędzą! Wystawia coraz częściej także w polskich galeriach. http://oleknyc.com/

Będą z nami:

KAMILA MRÓZ (TRIKI – biżuteria modułowa)

Absolwentka ASP we Wrocławiu. Właśnie obroniła dyplom magisterski na kierunku Wzornictwo, ze specjalizacją Projektowania szkła. Podczas „Urzeczenia” zaprezentuje biżuterię modułową, dającą możliwość tworzenia własnych, oryginalnych kompozycji z zaproponowanych przez twórczynię modułów.

MARTA ZAWIERUCHA

Projektantka szkła, artystka i ilustratorka. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Studiowała też, w ramach programu stypendialnego, na The Aalto University of Art and Design w Helsinkach. W swej twórczości ceni sobie umiar i prostotę. Mieszka i pracuje we Wrocławiu.

AGA TOMALCZYK

Absolwentka wydziału wzornictwa i architektury wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz wydziału wzornictwa szkła i ceramiki w Escola Superior de Artes e Design w Caldas da Rainha w Portugalii. W projektowaniu papieru i ceramiki wykorzystuje najnowsze technologie rysunku oraz druku 3D. Jest właścicielką studia projektowego 'COZ, zajmującego się szeroko rozumianym projektowaniem produktu. Podczas kiermaszu wystawi misy, sosjerki, a także płytki ceramiczne i zabawki edukacyjne.

ARKADIUSZ SZWED i CARNIVAL STUDIO

Ukończył malarstwo na Uniwersytecie im. Jana Kochanowskiego w Kielcach. Jednak profesjonalnie zajmuje się porcelaną. Przez lata był asystentem Marka Cecuły – artysty ceramika o światowej renomie. Pracował w jego studiu Modus Design i w Design Centrum Kielce. Pasjonuje się najnowszymi technologiami produkcji porcelany, wykorzystywaniem materiałów z pozoru nie dających się wykorzystać w ceramice. W School of Form prowadzi zajęcia ze studentami oraz koło ceramiczne. Wraz z Martą Łempicką stworzył Carnival Studio.

MONIKA CHMARZYŃSKA

Ze szkłem pracuje od 10 lat. Techniki uczyła się w pracowni Janusza Bogackiego. Wykonuje przedmioty ze szkła żaroodpornego: biżuterię, rzeźby, statuetki, obiekty szklane.

MAŁGOŚKA WOSIK

Za przyjazną dla oka ceramikę po części odpowiedzialność ponosi wydział ceramiki i szkła ASP we Wrocławiu. Za całą resztę odpowiada ona sama i wysoka temperatura jej wrażliwości. Glina w jej rękach zamienia się w unikatowe, często wykonywane według indywidualnego zamówienia klienta, filiżanki, kubki, talerzyki, talerze, misy, patery, wazony, broszki, kolczyki, naszyjniki, wisiory oraz prace ceramiczne do dekoracji wnętrz.

BEATA CIESIELSKA

Absolwentka Politechniki Warszawskiej (wydział inżynierii materiałowej) oraz studiów podyplomowych w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi (projektowanie biżuterii). Wykonuje i projektuje biżuterię, stosując tradycyjne techniki złotnicze. Uczestniczka ogólnopolskich konkursów biżuterii, takich jak Krzemień Pasiasty – Kamień Optymizmu i Prezentacje. W roku 2012 została przyjęta do Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych (STFZ), a w 2013 do Ogólnopolskiego Cechu Rzemiosł Artystycznych.

ANNA FAUSTYNA KAMIŃSKA

Jej praca – jak sama mówi – jest poszukiwaniem trójwymiarowych form w biżuterii i przekształcaniem ich. Inspiruje ją otoczenie. Lubi harmonię i siłę wypływającą z radości życia. Inspiracje Anny sięgają cytoplazmatycznego OCEANU, pokrywającego planetę SOLARIS z powieści Stanisława Lema.

ANETA MLAŚ (TOUANDA)

Jest osobą wrażliwą, o bezkresnej wyobraźni, i to znajduje odzwierciedlenie w tym, co robi. Jej grafiki przekazują treści czasami banalne, ale istotne dla wszystkich. Wystarczy prześledzić tytuły – MAKE FUN HAVE FUN, przyGODY, W MORZU PRAWDY I KŁAMSTW, PRAWDA, EMPATII PRZYJAŹŃ, NADZIEJA i w końcu FA MI AND LE.

COLECTILOVELY IMAGINATIVE

Karolina Wójcik, twórczyni marki, architektka wnętrz z Politechniki Śląskiej w Gliwicach, zachwyca ilustrowaną ceramiką. Obrazki są malowane ręcznie farbami termoutwardzalnymi, przeznaczonymi specjalnie do zdobienia porcelany.

ANIA ŻELAZOWSKA (ALELALE)

Ania projektuje i wykonuje przytulanki, maskotki oraz zawieszki do telefonów i torebek. Tworzy, nie tylko dla dzieci, z materiałów miłych w dotyku i lubiących kąpiele w pralce.

GOSIA CHRUŚCIEL-WANIEK

Swoją biżuterię wykonuje ze szlachetnych materiałów: srebra, kryształów Swarovskiego, labradorytów, kyanitów, rubinów, szafirów, turmalinów, kamieni księżycowych, kamieni słonecznych, turkusów, granatów, fluorytów, onyksów, agatów i polskiego bursztynu.

MATYLDA MAKULSKA, PRACOWNIA SZKŁA CERAMICZNEGO MAKU zaprezentuje Bul butle i bransolety Quadrate, czyli szklaną biżuterię i akcesoria.

MARTA LIBISZOWSKA-JÓŹWIAK (BAGA_BAGA)

Dizajnerka i instruktorka rzemiosła artystycznego. Projektuje i wykonuje biżuterię, torby oraz drobne akcesoria, wykorzystując tradycyjne techniki do przetwarzania materiałów w nowoczesne wzory.

LENA WYBRANIEC

Malarka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Dyplom uzyskała w pracowni Malarstwa. Studiowała również w Hiszpanii, a także na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. Oprócz malarstwa, projektuje strony www, książki i logo. Współpracuje z organizacjami przyrodniczymi, tworząc dla nich różnego rodzaju projekty graficzne. Jej obrazy sprzedają się na wielu krajowych aukcjach.

WYDAWNICTWO ZAKAMARKI

Specjalizuje się w szwedzkiej literaturze dla dzieci, cenionej na całym świecie za świetne ilustracje, mądre i pełne humoru teksty oraz za sposób pokazywania dziecięcych bohaterów.

BARBÓRKA DIZAJN

Czyli Barbara Turska-Knyziak – graficzka, ilustratorka i projektantka.

Barbara z pasją podchodzi do upcyklingu (przetwarzania odpadów w celu uzyskania produktów o wyższej wartości niż wyjściowe surowce) oraz do projektowania zrównoważonego, czyli przedstawiania twórczych rozwiązań, prowadzących do zmiany nieekologicznych zachowań konsumentów. Inspiruje się folklorem, twórczością ludową i naturą. Projektuje i wykonuje dekoracyjne przedmioty codziennego użytku – lampy, abażury, kosze, koszyki, misy. Większość z nich powstaje z papieru pozyskanego z czasopism, wielokrotnie powlekanego lakierem ekologicznym, co sprawia, ze stają się trwałe i odporne na wilgoć.

To tylko część z wystawców. Warto zajrzeć na „Urzeczenie” w sobotę i niedzielę, bo niektórzy artyści pojawią się tylko w jednym dniu.